Nowy lokal w Kieleckim Centrum Kultury. Będą dania amerykańskie i jazzowe koncerty - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nowy lokal w Kieleckim Centrum Kultury. Będą dania amerykańskie i jazzowe koncerty

Przeczytaj także

Już niedługo chętni odwiedzą Applause, czyli nowy lokal znajdujący się w budynku Kieleckiego Centrum Kultury. Menu zachwyci różnorodnością dań amerykańskich, nie zabraknie też szerokiej gamy alkoholi. Ponadto klienci mogą spodziewać się porywających koncertów, gdzie prym będzie wiodła muzyka jazzowa.

Jak przekazano, miejsce ma stanowić połączenie „sztuki kulinarnej i sztuki muzycznej”. Dlatego mowa nie tylko o nowej restauracji w centrum Kielc, ale także… jazz barze. – To oznacza, że będą organizowane imprezy około muzyczne, artystyczne, z maksymalnym nastawieniem na utwory jazzowe. Ale oczywiście nie tylko, ponieważ usłyszymy trochę bluesa, polskiej muzyki, wokali. Wydaje mi się, że budynek KCK się do tego nadaje i wszystko będzie spójne – informuje właściciel Damian Tomalik.

Applause ucieszy też wszystkich fanów amerykańskich potraw. W godzinach 10 – 16 zjemy lunche i brunche, czyli dania lżejsze. O późniejszej porze klienci zakosztują zaś cięższego, a jednocześnie równie smakowitego jedzenia.

– Menu zostanie podzielone. Plan jest taki, aby było to zderzenie kuchni barbecue z kuchnią wege. Czyli z jednej strony mamy na karcie kręgosłup karty wegetariańskiej, z drugiej strony zaś mięsnej. A na dole dodatki, które będziemy mogli sobie skonstruować. To się tyczy tej części „dinner”. Natomiast jeśli chodzi o lunche, to mowa o gotowych boxach, serwowanych w restauracji na talerzu. Uruchomimy też tutaj dowóz dla biur, lokali, wszystkich głodnych tego typu kuchni. Postaramy się robić to szybko i sprawnie. Na początku wystartujemy z dwoma samochodami, z dwoma kierowcami, więc jest szansa, że uda się to sprawnie dowozić – tłumaczy Damian Tomalik.

Na miejscu nie zabraknie również ciekawej oferty alkoholi. – Nastawiamy się na szeroką gamę wszelakich alkoholi właśnie pod kątem koktajli. Myślę, że miło zaskoczymy wszystkich miłośników „Krwawej Mary”, ponieważ w sumie mówimy o naszym popisowym daniu. Bo to też będą takie „Krwawe Mary” jak na południu Stanów Zjednoczonych. Niektóre z boczkiem, z krewetkami. I na bardzo dobrych sokach, świetnie przyrządzone – tłumaczy właściciel – Czy coś więcej? Nie chciałbym o wszystkim opowiadać, ale myślę, że ludziom się spodoba. Jest duża szansa, że po otwarciu pojawią się nasze autorskie alkohole.

Klienci uzyskają także dostęp do placu przed Kieleckim Centrum Kultury. Ten powinien zostać podzielony na dwie strefy. – Pierwsza część ma być taka typowo rodzinna i znajdować się bliżej fontanny. Ale będzie również obszar bliżej lokalu, gdzie stworzymy wydzieloną przestrzeń dla miłośników cygar. Tutaj nie chcieliśmy, aby to jedno z drugim się łączyło. Cygara są dość intensywne w swoich zapachu – podsumowuje Tomalik.

Kiedy można spodziewać się otwarcia „Applause- Restaurant & Jazz Bar”? – Jest realna szansa, że w połowie czerwca restauracja rozpocznie działalność – poinformowano.

Przeczytaj także