Nowy stadion Politechniki już prawie skończony. Otwarcie jeszcze w czerwcu [ZDJĘCIA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nowy stadion Politechniki już prawie skończony. Otwarcie jeszcze w czerwcu [ZDJĘCIA]

Kończą się prace przy budowie nowoczesnego wielofunkcyjnego stadionu sportowego na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej. Inwestycja ma zostać otwarta pod koniec czerwca.

– Została już wyłożona wykładzina na bieżni lekkoatletycznej. Jest to nawierzchnia typu sandwich – trzywarstwowa. To wykładzina, która służy do biegania. W tej chwili są malowane tory. Z punktu widzenia kolorystycznego cały stadion wygląda już prawie tak jak trzeba – mówi Stanisław Hojda, dyrektor Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej.

I dodaje: – Jesteśmy również w trakcie przygotowywania przetargu na wyposażenie stadionu, czyli zakupu takich urządzeń jak: zeskoki czy skocznie. Kolejną istotną kwestią jest budowa magazynu. Jest to budynek przyklejony do hali sportowej. Będzie pełnił rolę zaplecza magazynowego. Według planu ma zostać wybudowany do końca czerwca. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Stadion powinien być gotowy do użytku w 100 procentach z początkiem nowego roku akademickiego.

Na nowym obiekcie Politechniki Świętokrzyskiej będziemy mogli uprawiać różne dyscypliny sportowe. – Ten stadion jest z nazwy wielofunkcyjny. Oczywiście będziemy na nim mogli uprawiać lekkoatletykę, czyli królową sportu. Chcemy zachęcić ludzi do różnych form lekkoatletycznych, ale również przekonać nauczycieli wychowania fizycznego, żeby przychodzili do nas z grupami zorganizowanymi i prowadzili zajęcia lekkoatletyczne. Szkoły rzadko mają możliwości infrastrukturalne do realizowania tego typu aktywności. U nas będą je miały – zaznacza Stanisław Hojda.

Na stadionie będzie można również zagrać w piłkę nożną. – Zdecydowaliśmy się na sztuczną nawierzchnię na boisku, aby służyła jak najdłużej bez względu na warunki pogodowe. Na stadionie jest jeszcze boisko do uprawiania sportów plażowych. Ten obiekt daje wiele różnych możliwości – opowiada Stanisław Hojda. I uzupełnia: – Na naszych obiektach będzie można prowadzić różnego rodzaju zgrupowania. Mamy również bazę hotelową w postaci akademików. Na pewno nowy stadion będzie obiektem z którego równie chętnie, co studenci będą korzystać mieszkańcy miasta.

Jak udało nam się dowiedzieć planowana uroczystość otwarcia wielofunkcyjnego stadionu sportowego na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej jest wyznaczona na 28 czerwca.


Przeczytaj także