O samorządzie w debacie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej - wKielcach.info

O samorządzie w debacie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej

Rola samorządu terytorialnego w aparacie Państwa demokratycznego – to temat najbliższej debaty organizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach.

Debata rozpocznie się o godzinie 17 we wtorek. O roli samorządu będą debatować Tomasz Staniek – starosta opatowski, Robert Jaworski – burmistrz Chęcin i przewodniczący Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego oraz Grzegorz Orawiec – ekspert w zakresie funduszy UE oraz rozwoju regionalnego i promocji gospodarczej.

Podczas debaty postaramy się razem z naszymi gośćmi odpowiedzieć między innymi na pytania: Jak funkcjonował samorząd w czasie PRL i po co właściwie utworzono samorząd terytorialny? Jak samorząd wpływa na budowę społeczeństwa obywatelskiego? Czy świętokrzyskie samorządy wykorzystują szansę pozyskiwania funduszy europejskich? Czy upolitycznienie władz lokalnych jest przeszkodą czy zaletą budowania sprawnie funkcjonującego samorządu?

Debata będzie transmitowana na portalu wKielcach.info oraz Gazeta Świętokrzyska, a także Facebooku RODM Kielce oraz Świętokrzyskiego Instytut Samorządu Terytorialnego.

Organizatorem debaty jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej, natomiast współorganizatorem portal wKielcach.info.

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments