Obiad w pokoju hotelowym czy przestrzeń do pracy zdalnej. Kieleccy restauratorzy walczą z obostrzeniami - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Obiad w pokoju hotelowym czy przestrzeń do pracy zdalnej. Kieleccy restauratorzy walczą z obostrzeniami

Jedna z najpopularniejszych kawiarni zamienia się w przestrzeń do coworkingu, a hotel łączy siły z restauracją i sprzedaje pokoje na godziny, w których można zjeść zamówiony posiłek. Tak kieleccy przedsiębiorcy próbują ratować swoje biznesy w dobie pandemii i obostrzeń.

Plac Cafe – kawiarnia położona przy Placu Artystów. Zazwyczaj trudno znaleźć tam wolny stolik, ale z powodu decyzji rządu, od kilku miesięcy stoi zamknięta. Jednak właściciele nie czekają na luzowanie obostrzeń tylko wpadli na pomysł, aby stworzyć miejsce do pracy lub nauki zdalnej.

– Kochani, w związku z przedłużającą się sytuacją pandemiczną nasz lokal od dłuższego czasu stoi pusty i niewykorzystany. Liczyliśmy, że wkrótce po Nowym Roku uda nam się wrócić ze stacjonarną obsługą Gości, tak się jednak nie stało. Dlatego też postanowiliśmy przerobić część miejsca w naszym lokalu na miejsca do pracy zdalnej dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą pracować z domu lub mają już dość pracy lub nauki zdalnej z domu. Od czwartku (18.02.2021) zmieniamy się w przestrzeń do coworkingu – czytamy na fanpage’u na Facebooku.

Za cały dzień pracy w Plac Cafe zapłacimy 50 zł. Za 1 godzinę – 15 zł, 2 godziny – 25 zł, 3 godziny – 30 zł.

– Możecie wynająć miejsce do pracy na tyle czasu ile będzie Wam potrzeba za odpowiednią opłatą, a w zamian otrzymacie voucher do wykorzystania w Placu. Voucher ważny będzie w dniu wydania i będziecie mogli go wykorzystać na dania i napoje na wynos z aktualnie obowiązującego menu – dodają właściciele.

Dodatkowo w cenie otrzymujemy dostęp do sieci WiFi oraz drukarkę ze skanerem.

Posiłek w pokoju hotelowym

Ciekawy pomysł wdrożyli też właściciele restauracji Haraszo mieszczącej się przy ul. Kościuszki. Klienci mogą wynająć pokój na godziny, w którym zjedzą zamówiony posiłek.

– Wykorzystując możliwość współpracy z hotelem Tara (położonym w tym samym budynku – przyp.red.) postanowiliśmy, aby nasi goście mogli spożywać posiłki w pokojach hotelowych. Goście mogą wynająć pokój na godziny i w tym czasie spożyć obiad czy kolacje z rodziną, przyjaciółmi lub z ukochaną osobą – mówi

Pierwsza godzina wynajęcia pokoju to jest złotówka. Pozostałe godziny ustalane są indywidualnie telefonicznie lub na miejscu w hotelu.

Przeczytaj także