Ograniczenia w kursowaniu autobusów z powodu COVID-19 - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Ograniczenia w kursowaniu autobusów z powodu COVID-19

Przeczytaj także

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach do odwołania zawiesił kursowanie pięciu linii autobusowych. Zmiany wynikają z nieobecności części kierowców chorujących na COVID-19.

Jak poinformował w piątek Konrad Trela z Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach, od wtorku 1 lutego do odwołania zostanie zawieszone kursowanie autobusów linii 105 i 106. Ponadto autobusy linii 109 i 114 kursować będą według sobotnich rozkładów jazdy.

Z kolei już od czwartku zawieszono kursowanie linii 0W, 0Z oraz 104. „Zmiana wynika z absencji kierowców, która jest spowodowana przez COVID-19” – poinformował Trela.

Bogdan Latosiński, przewodniczący rady nadzorczej spółki Kieleckie Autobusy, większościowego udziałowca MPK Kielce, poinformował, że obecnie na zwolnieniach przebywa około 30 kierowców w tym 12 z powodu COVID-19.

„12 osób jest to dla nas dodatkowe obciążanie, a sytuacja cały czas się zmienia. Nie chcemy przeciążyć pracowników i dopuścić do większych braków kadrowych. Mamy nadzieje, że nie powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku, kiedy na przełomie kwietnia i maja na zwolnieniach i kwarantannach mieliśmy 60 kierowców, z czego 40 z powodu COVID-19” – powiedział Latosiński.

Mając na uwadze rosnącą liczbę przypadków COVID-19 wśród kierowców, w autobusach komunikacji miejskiej zostanie wydzielona strefa ochronna w pobliżu kabin kierowców. Nie będzie można również korzystać z przednich drzwi.

Zachowane zostaną wszystkie miejsca siedzące w przedniej części pojazdu, dostęp do nich nie zostanie ograniczony.

Autor: Wiktor Dziarmaga

Przeczytaj także