Ogród Botaniczny będzie otwarty dłużej. Chcą tego mieszkańcy – wKielcach.info

Ogród Botaniczny będzie otwarty dłużej. Chcą tego mieszkańcy

W komentarzach na naszym fanpage’u na Facebook’u pytaliście czy jest możliwość, żeby Ogród Botaniczny był dłużej otwarty. Okazuje się, że godziny otwarcia zmienią się w przyszły roku, kiedy zostanie on w całości udostępniony dla zwiedzających.

Obecnie Ogród czynny jest do godziny 18, ale udostępniona do zwiedzania jest jego pierwsza część. Na drugiej wciąż trwają prace, które zakończą się pod koniec wakacji. Chodzi o trzy nowe oczka i podziemną trasę. Trzy ogromne zbiorniki zajmują blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Wokół oczek powstały tarasy oraz trasy spacerowe. Zbiorniki mają różną wielkość.  Będą też miały inny charakter roślinny.

Pomimo trwających prac Ogród Botaniczny już jest jedną z największych atrakcji Kielc, a mieszkańcy chcą, żeby był on otwarty dłużej. Katarzyna Socha, kierowniczka Ogrodu obiecuje, że w przyszłym roku godziny otwarcia zostaną wydłużone. – Zdajemy sobie sprawę, że Ogród powinien być otwarty dłużej. W tym sezonie pozostaliśmy przy tych godzinach, dlatego, że jeszcze trwają pracę inwestycyjne. Jednak w przyszłym roku chcemy, żeby był on czynny do godziny 20 – mówi Katarzyna Socha, kierowniczka Ogrodu Botanicznego.

Dla zwiedzających szykują się w najbliższych dniach dodatkowe atrakcje. W Święto Kielc  do Ogrodu wejdziemy przez trzy dni za darmo, natomiast 23 czerwca odbędzie się tam piknik „Święto Róż”. – Chcemy pokazać nasze kolekcje różane oraz ich walory użytkowe – dodaje Katarzyna Socha.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x