Ogródki restauracyjne staną po raz pierwszy na ulicy św. Leonarda i Bodzentyńskiej - wKielcach.info

Ogródki restauracyjne staną po raz pierwszy na ulicy św. Leonarda i Bodzentyńskiej

Na kieleckich ulicach św. Leonarda i Bodzentyńskiej pojawią się ogródki restauracyjne. W związku z tym Miejski Zarząd Dróg wprowadza od czwartku 25 czerwca zmiany w organizacji ruchu na tych ulicach.

Na ul. św. Leonarda zostaną zlikwidowane miejsca postojowe oraz zostanie wyznaczony kontraruch rowerowy na odcinku od skrzyżowania z ul. Wesołą do Rynku. Nie będzie także możliwe parkowanie po południowej stronie ul. św. Leonarda około 30 metrów w stronę wschodnią od skrzyżowania z ul. Wesołą.

Natomiast na ul. Bodzentyńskiej zostanie zmodyfikowana lokalizacja postojów Taxi od skrzyżowania z ul. Wesołą do Rynku. Zostaną one wyznaczone w dwóch sekcjach.

Na obu ulicach nie było do tej pory ogródków restauracyjnych. – W tej chwili z ulicy św. Leonarda są zainteresowane trzy podmioty, natomiast z ulicy Bodzentyńskiej dwa. Przedsiębiorcy wystąpili z wnioskiem o decyzję organizacyjną. Teraz będą występować o zajęcie pasa drogowego – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik kieleckiego MZD.

Jak dodaje w centrum Kielc poza nowymi lokalizacjami zainteresowanie rozstawieniem ogródków restauracyjnych pomimo pandemii koronawirusa i ulg ze strony miasta jest takie samo jak w zeszłym roku. – Aczkolwiek pojawiają się nam obszary poza centrum, na przykład na ulicy Podklasztornej – opowiada Jarosław Skrzydło.

 

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments