Niebawem otwarcie ogromnego saunarium przy Basenach Tropikalnych. Będzie basen na dachu z widokiem na Kielce - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Niebawem otwarcie ogromnego saunarium przy Basenach Tropikalnych. Będzie basen na dachu z widokiem na Kielce

Saunarium, nowoczesne gabinety SPA, basen z widokiem oraz restauracja. Już w czerwcu Baseny Tropikalne powiększą się o kolejne atrakcje! 

Powoli dobiega końca budowa drugiej części aquaparku, czyli tzw. strefy cichej. W jej skład będzie wchodzić m.in. saunarium, w którym znajdzie się 6 dużych saun. Największa z nich, mająca pięć poziomów pomieści nawet około 150 osób. Jej wielkość to nie jedyny atut, bowiem odwiedzający ją Goście będą mogli podziwiać przepiękny widok na północną część Kielc, dzięki 8-metrowej szklanej ścianie. Na tym samym poziomie znajdą się pozostałych pięć saun: InfraRed (sauna na podczerwień jest doskonałą opcją dla osób, które nie mogą z różnych powodów korzystać z tradycyjnej sauny suchej czy mokrej), chlebowa (odmiana sauny suchej, w której zamontowany zostanie tradycyjny piec chlebowy), świętokrzyska (sauna sucha nawiązująca do regionu świętokrzyskiego, zaaranżowana w starym drewnie), HammamRassul (ceremoniał Rasul jest masażem błotem o różnych barwach i uziarnieniu oraz kąpieli w wilgotnym gorącym powietrzu sauny parowej) oraz aromatyczna (można w niej stosować różne aromaty, dzięki czemu przyciąga różnego rodzaju zapachami).

To nie koniec atrakcji, bo oprócz saun goście hotelowi będą mogli również skorzystać z dużej wanny jacuzzi, która pomieści około 18 osób. Jej dodatkowym atutem będzie duże okno z widokiem na północną część miasta.

Basen na dachu

Zwieńczeniem strefy cichej będzie basen letni wraz z restauracją na poziomie piątego piętra, na wysokości  ponad 20 metrów, z którego goście zobaczą ponad koronami drzew przepiękny widok na rezerwat Kadzielnia i górę Karczówkę – wizytówki Kielc.

– Na dachu obiektu, oprócz strefy basenowej, zamierzamy otworzyć strefę saunową, w której znajdzie się sauna ruska bania. Charakteryzuje ją duża wilgotność sięgająca nawet 70 proc., którą osiąga się wylewając duże ilości wody na rozgrzane kamienie. Ruska bania będzie miała też okno ulokowane na południe, gdzie zobaczymy korony drzew Parku Baranowskiego.

fot. Piotr Michalec

Kompletne odprężenie w klimatycznym SPA

Z kolei w nowej części SPA na gości będą czekać rytuały odżywcze i regenerujące ciało i umysł, wykonywane przez zespół złożony z profesjonalistów i pasjonatów. – Planujemy otworzyć aż pięć gabinetów SPA. Dwa z nich będą przeznaczone do masażu oraz zabiegów na ciało. W kolejnym znajdzie się duże okno z widokiem na las, dzięki czemu uzyskamy uspokajający widok. Następny będzie wyposażony w wanny służące do wszelkiego rodzaju kąpieli prozdrowotnych na ciało oraz kąpieli z masażami. Wyjątkowo zapowiada się gabinet Hammam SPA. Wyróżnia się on niezwykłą mozaiką wyłożoną na całej powierzchni oraz podgrzewanymi stołami granitowymi, na którym będziemy wykonywać tureckie rytuały polegające na masażu pianą bądź czarnym mydłem – informuje Bartosz Binkowski, menadżer hotelu.

Otwarcie już w czerwcu

Prace przy budowie nowej części są już na ukończeniu. Obecnie montujemy instalacje i wykańczamy wnętrza. – Zakładamy, że wszystko będzie gotowe w okolicach maja, natomiast otwarcie planujemy na czerwiec.Wcześniej, bo w ciągu najbliższych tygodni zostanie oddane do użytku nowe skrzydło hotelu. Przybędzie 80 nowych pokoi, a ogólna ich liczba wzrośnie do 202 – dodaje Bartosz Binkowski.

Przeczytaj także