Ogromny teren w granicach Kielc wystawiony na sprzedaż! Kiedyś był tu browar Belgia - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Ogromny teren w granicach Kielc wystawiony na sprzedaż! Kiedyś był tu browar Belgia

Największy teren inwestycyjny w granicach Kielc właśnie został wystawiony na sprzedaż. Obejmuje on działki inwestycyjne o łącznej powierzchni 78,6 ha, które są położone w południowej części Kielc przy ul Piotra Ściegiennego 449. Kilkanaście lat temu na tym terenie działał zakład produkcyjny Browaru Belgia. Obecnie właściciel przeznaczył grunt na sprzedaż.

Za obsługę całego procesu związanego ze zbyciem odpowiada Piotr Litwin reprezentujący firmę doradczą Knight Frank – jednego z najważniejszych graczy na międzynarodowym rynku obrotu nieruchomościami. Wstępne oferty kupna należy składać do 10 maja 2021 roku.

Teren inwestycyjny jest w całości objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Dominuje przeznaczenie produkcyjne, składy i magazyny, usługi, częściowo dopuszczony jest również handel wielkopowierzchniowy. Na niektórych działkach znajdują się hale magazynowe i produkcyjne. Teren jest skomunikowany wewnętrzną drogą z wjazdem bezpośrednio z drogi DK73.

Dla planowania inwestycji na tym terenie istotne znaczenie mogą mieć dwa akty prawa lokalnego, które weszły w życie z początkiem tego roku i obejmują tereny inwestycyjne w granicach Miasta Kielce. Chodzi o zwolnienia z podatku od nieruchomości nowo wybudowanych budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie działalności produkcyjnej, oraz w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości nowo wybudowanych budynków, których część powierzchni stanowi powierzchnia biurowa o wysokim standardzie.

Przeczytaj także