Opóźni się budowa kompleksu biurowców MAC Edukacja. O ile? Nie wiadomo - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Opóźni się budowa kompleksu biurowców MAC Edukacja. O ile? Nie wiadomo

Opóźni się budowa kompleksu biurowców na rogu ulicy Zagnańskiej i Olszewskiego w Kielcach. Inwestycja miała się rozpocząć w 2020 roku, jednak do symbolicznego wbicia pierwszej łopaty jeszcze daleka droga. Przedstawiciele inwestorów zapewniają jednak, że z planów nie rezygnują. 

O budowie nowoczesnego kompleksu biurowego, który ma powstać przy ulicy Zagnańskiej zrobiło się głośno latem ubiegłego roku. Podczas konferencji prasowej w Targach Kielce, przedstawiciele inwestora i miasta, zaprezentowali efektowne wizualizacje czterech nowoczesnych biurowców. Docelowo miało się tam znaleźć, aż 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

– Planujemy zbudować jeden z najnowocześniejszego tego typu kompleksów, doskonale skomunikowany, rozpoczynający zmianę terenów poprzemysłowych w Kielcach. Dzięki tej inwestycji Kielce znajdą się na mapie miast europejskich oferujących nowoczesne powierzchnie biurowe, zarządzane przez inteligentne systemy – zapowiadał wówczas Grzegorz Kowalski, prezes Grupy MAC

Pierwszy etap inwestycji miał się rozpocząć w tym roku. Tak się jednak nie stanie. 

W tej chwili czekamy na stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego na tym obszarze. Z naszej strony nic się nie zmieniło. Czekamy na zakończenie procedur urzędowych – zapewnia Jarosław Rybus, rzecznik prasowy Grupy MAC.

Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału urbanistyki i architektury urzędu miasta informuje, że prace nad powstaniem planu są „bardzo zaawansowane”. –  Jesteśmy w ciągłym kontakcie z pełnomocnikami inwestora i z inwestorem – dodaje.

–  Ze wszystkimi planami obecnie jest jeden problem, nie możemy przejść kluczowego etapu procedury, czyli dyskusji publicznej. Wobec czego ze wszystkimi procedurami nawet zakończonymi musimy czekać. Prace nad planem są bardzo zaawansowane, ale nie jestem obecnie w stanie powiedzieć kiedy będzie gotowy – zaznacza.

Dyrektor podkreślił, że dokument obejmuje swoim obszarem 3-hektarową nieruchomość, na której planowana jest inwestycja.  – Nieruchomość uzyskała zupełnie inny potencjał w momencie realizacji przedłużenia Witosa do Olszewskiego. Jest to obecnie ważny punkt węzłowy. Nie ma żadnych przeciwskazań, aby w planie zapisać wizję inwestora, która była publicznie prezentowana. Teren ma być intensywnie wykorzystany z  możliwością budowy wysokich budynków do 55 metrów o funkcjach usługowych.

W ramach realizacji pierwszego etapu inwestycji zaplanowano powstanie 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.