Opóźni się remont ważnego skrzyżowania? Wykonawca chce przedłużenia umowy - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Opóźni się remont ważnego skrzyżowania? Wykonawca chce przedłużenia umowy

Firma TRAKT wystąpiła o przedłużenie umowy, ponieważ prace remontowe rozpoczęły się z opóźnieniem. Chodzi o przebudowę skrzyżowania alei Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego i ulicą Domaszowską. Wykonawca oczekuje również na dostawę materiałów budowlanych. 

Jak zaznacza Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, wniosek w tej sprawie wpłynął już na początku października.

– Jako przyczynę podano przedłużające się postępowanie przetargowe, co wpłynęło na późniejsze rozpoczęcie robót. Dlatego wykonawca wnioskuje, aby przesunąć termin o dwa miesiące. Czyli chce przesunąć zakończenie budowy na końcówkę sierpnia przyszłego roku. Przyjęliśmy tę informację, ale na tę chwilę nie podejmujemy decyzji w tej sprawie – twierdzi Jarosław Skrzydło.

Aktualnie obowiązującym terminem realizacji inwestycji jest więc koniec czerwca 2022 roku. Jak obecnie przebiegają prace remontowe?

– Wykonawca kończy już rozbiórkę ogrodzeń, które kolidują z inwestycją. Prowadzone są też prace przy kanalizacji deszczowej. Mianowicie wbudowywane są studnie. Niebawem będzie wyburzany budynek przy ulicy Domaszowskiej z ulicą Górną, ponieważ w tym miejscu powstanie rondo. Oprócz tego prowadzone są roboty przygotowawcze związane z pracami energetycznymi – mówi rzecznik MZD.

Firma oczekuje również na dostawy rur, aby zająć się przebudową wodociągu.

– Te dostawy się opóźniają. Dlatego prace na razie się nie rozpoczęły. Mamy nadzieję, że materiały wkrótce dotrą i wszystko wróci do normy – dodaje Jarosław Skrzydło.

Jak informowaliśmy, po remoncie skrzyżowanie alei Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego ma posiadać wyspę centralną. Będą też na nim wszystkie relacje skrętne i sygnalizacja świetlna. Wyremontowana ulica Domaszowska ma przebiegać po tym samym śladzie. Pojawią się tam dwa ronda: u zbiegu z ulicą Wiejską oraz u zbiegu Żniwnej i Poleskiej.

Przeczytaj także