Ostrowiec Świętokrzyski/ Pijany senior jechał kosiarką po drodze rowerowej - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Ostrowiec Świętokrzyski/ Pijany senior jechał kosiarką po drodze rowerowej

Policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali 72-latka, który jechał traktorem ogrodowym po drodze rowerowej. Mężczyzna, mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie, spowodował kolizję – poinformowała we wtorek świętokrzyska policja.

Jak przekazała aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji, do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 16 na ulicy Rzeczki w Ostrowcu Świętokrzyskim.

„Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący kosiarką do trawy typu +traktorek+ poruszając się ścieżką rowerową, wjechał w jadącą z naprzeciwka rowerzystkę, a następnie uderzył w słup oświetleniowy” – poinformowała asp. Wrzesień.

Od sprawcy kolizji mundurowi wyczuwali silną woń alkoholu. „Badanie stanu trzeźwości wykazało, że senior wsiadł za kierownicę pojazdu, mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie” – dodała funkcjonariuszka.

Rowerzystka nie odniosła obrażeń.

Za jazdę po pijanemu mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Przeczytaj także