Pączki, faworki, rogaliki, a także oponki. Cukiernia Świat Słodyczy zaprasza na Tłusty Czwartek! - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Pączki, faworki, rogaliki, a także oponki. Cukiernia Świat Słodyczy zaprasza na Tłusty Czwartek!

Przeczytaj także

Już w czwartek fani słodkości skosztują tradycyjnie wypiekanych pączków z nadzieniem różanym, wiśniowym i waniliowym. To jednak dopiero początek bogatej oferty, którą Cukiernia Świat Słodyczy przygotowała z okazji święta wszystkich łakomczuchów.

W działającej już ponad 30 lat kultowej kieleckiej cukierni znajdziemy na bieżąco tworzone wyroby, z różnymi nadzieniami. – Klienci mają różne wymagania, jednak stawiamy na tradycję. Polecamy nasz “numer jeden”, czyli pączki z nadzieniem różanym, z płatkami róż. Warte uwagi są też pączki z nadzieniem wiśniowym. Apetycznie prezentują się malutkie wersje, a także te z nadzieniem waniliowym – mówi Iwona Wójcik, która razem ze swoją mamą Katarzyną Sajecką prowadzi Świat Słodyczy. 

Jak tłumaczy Lidia Broniś, szef produkcji, ciasto przygotowywane jest metodą dwufazową. – Robimy rozczyn, później ciasto. Dodatkowo ciasto drożdżowe jeszcze tablerujemy. Pączusie, przed usmażeniem, zawijamy z nadzieniem, co aktualnie jest bardzo rzadko spotykane. Raczej nadziewa się pączki po usmażeniu, my zaś robimy to metodą tradycyjną – podkreśla.

Skórka pomarańczy jest z kolei zasmażana z cukrem. Klienci skosztują też w pączkach wiedeńskich, gdzie znajdziemy bitą śmietanę i truskawki. – A co, jeżeli nie jesteśmy przekonani do pączków? Serdecznie polecamy państwu oponki serowe, bo stanowią one doskonały zamiennik. Ewentualnie małe rogaliki francuskie, a także chrust. Zapraszamy do nas na Tłusty Czwartek – podsumowuje Iwona Wójcik.

Cukiernia Świat Słodyczy znajduje się przy ulicy Paderewskiego 34.

Przeczytaj także