PGE przestaje być sponsorem tytularnym drużyny PGE Kielce! - wKielcach.info

PGE przestaje być sponsorem tytularnym drużyny PGE Kielce!

PGE przestaje być sponsorem tytularnym kieleckich piłkarzy ręcznych – poinformowała w piątek po południu PGE Polska Grupa Energetyczna –  Nie będziemy szerzej komentować tej sprawy – mówią przedstawiciele klubu.  

W piątek po południu firma PGE wydała komunikat, że rozwiązała umowę z kieleckim klubem piłki ręcznej za porozumieniem stron. PGE podkreśla, że decyzja o wycofaniu z nazwy podyktowana jest tym, że mistrz Polski znalazł nowego sponsora tytularnego.

„Po wycofaniu się firmy VIVE Textile Recycling, Klub znalazł drugiego sponsora tytularnego. Propozycja nowej nazwy drużyny, zgodnie z zapisami w umowie, została przedstawiona PGE przez Zarząd Klubu. Ze względów wizerunkowych PGE nie udzieliła zgody na zaproponowane rozwiązanie. W związku z powyższym Klub wystosował wniosek o rozwiązanie umowy pomiędzy PGE a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2020 r.

PGE przychyliła się do zaproponowanego przez Klub rozwiązania, biorąc pod uwagę przedstawione przez Stowarzyszenie argumenty o charakterze finansowo-ekonomicznym oraz kierując się dobrem zasłużonego dla polskiej piłki ręcznej Klubu.

Nowy sponsor tytularny ma zostać przedstawiony w sierpniu.

Dzięki zaangażowaniu największej polskiej grupy energetycznej drużyna Klubu Sportowego VIVE Kielce osiągała sukcesy w Polsce oraz Europie. Zawodnicy z logo PGE na koszulkach zdobyli 3 Mistrzostwa Polski, 2 Puchary Polski oraz awansowali do Final Four Ligi Mistrzów EHF – zaznaczyło PGE

 

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments