Platforma Obywatelska apeluje o uchylenie stanowiska ws. sprzeciwu "wobec promocji ideologii LGBT" - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Platforma Obywatelska apeluje o uchylenie stanowiska ws. sprzeciwu „wobec promocji ideologii LGBT”

Działacze Platformy Obywatelskiej apelują do marszałka województwa świętokrzyskiego o uchylenie ubiegłorocznej  uchwały samorządu województwa ws. sprzeciwu „wobec promocji ideologii LGBT”.

Przedstawiciele ugrupowania: Agata Wojda, Artur  Gierada i Jan Maćkowiak złożyli do marszałka petycje w sprawie uchylenia stanowiska. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wskazywali , że  ma ono „charakter dyskryminujący ze względu na orientację seksualną i jest wprost wymierzone w część mieszkańców województwa świętokrzyskiego”.

 

Agata Wojda, przewodnicząca kieleckiej Wojda mówiła, że politycy prawicy oraz Prawa i Sprawiedliwości stworzyli „mitycznego potwora LGBT”.

– Ten potwór, tak naprawdę nie istnieje, ale paradoksem całej sytuacji jest to, że ten potwór może pożreć duże pieniądze, które mogą być skierowane do województwa świętokrzyskiego  – stwierdziła.

W petycji zaznaczono, że użyte pojęcie „ideologia LGBT” jest w założeniu pojęciem błędnym, krzywdzącym i dyskryminującym i zostało ono wykreowane i jest używane na potrzeby walki politycznej. W trakcie konferencji argumentowano, że przyjęcie stanowiska może nieść za sobą negatywne konsekwencje z „realną groźbą pozbawienia regionu wsparcia zewnętrznego”.

Sejmik województwa, przyjął stanowisko, 19 czerwca ubiegłego roku.