Płatne parkowanie w Galerii Echo. Co z pracownikami i usługami? - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Płatne parkowanie w Galerii Echo. Co z pracownikami i usługami?

Przeczytaj także

W środę pisaliśmy o płatnym parkingu w Galerii Echo, który zacznie funkcjonować od 16 sierpnia. Wielu naszych Czytelników pytało czy klienci siłowni, kina, Centrum Medycznego OMEGA czy kręgielni również będą musieli płacić za parking. Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

Przypomnijmy, że pierwsza godzina postoju w Galerii ma być za darmo. Druga godzina będzie gratis, o ile dokonane zostaną zakupy na kwotę 75 zł. Bez żadnych ulg, koszt za drugą, trzecią, czwartą oraz piątą godzinę ma wynosić każdorazowo 3 zł. Za każdą kolejną zapłacimy z kolei 5 zł.

O tym jakie są powody wprowadzenia opłat piszemy TUTAJ

Oddzielną politykę walidacji Galeria wprowadziła dla kina, którego klienci na podstawie biletu otrzymają kolejne trzy godziny wolne od płatności. Wspominano również o siłowni. – Ta zacznie wydawać specjalne potwierdzenie przy wyjściu, że w tym dniu i w tym czasie było się klientem i będzie można uzyskać dwie kolejne darmowe godziny na parkingu. Czyli pierwsza godzina jest gratis. Druga i trzecia będzie do zwalidowania w punkcie informacyjnym – twierdzi Grzegorz Czekaj.

Natomiast klienci Centrum Medycznego i kręgielni będą musieli płacić za bilety parkingowe. – W większości klienci kręgielni przynajmniej w tych godzinach późnych raczej nie powinni przyjeżdżać samochodem, ze względu na to, że chyba będą spożywali alkohol. Kręgielni nie braliśmy na razie pod uwagę – dodaje dyrektor Galerii Echo.

Z kolei pracownicy Galerii będą mogli wykupić abonament miesięczny za 90 zł.

Parking ma stać się płatny w drugiej połowie sierpnia. Będzie to system bezbiletowy. To oznacza, że szlabany podnoszą się samoistnie na podstawie odczytanej tablicy rejestracyjnej. Nie trzeba wciskać guzików, nie trzeba drukować biletu. System robi to za kierowcę. Potem przed wyjazdem należy uregulować należność w jednej z sześciu kas, które znajdą się na terenie obiektu, gotówkowo bądź bezgotówkowo. W awaryjnych sytuacjach możliwość zapłaty kartą będzie istniała również przy samym wjeździe, przy szlabanie. Wyjazd ma się również odbywać bez żądania jakiegokolwiek biletu. Opłaty będą uiszczane przed wyjazdem w kasach parkingu na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu.

Przeczytaj także