Po wypadku na Jesionowej. Kierowca usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Po wypadku na Jesionowej. Kierowca usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku

Kierowca audi, który śmiertelnie potrącił rowerzystkę na ulicy Jesionowej usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu 8 lat więzienia.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę przed godziną 20. Jak informowaliśmy, przejeżdżająca na rowerze kobieta została uderzona przez kierującego audi 48-letniego Mariusza F. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy ulicy Klonowej. Jak się okazało mężczyzna jechał z prędkością około 100 km/h.

CZYTAJ WIĘCEJ: Śmiertelny wypadek rowerzystki na ulicy Jesionowej

– Mężczyzna przyznał się do winy i wyraził skruchę. Kierowca usłyszał zarzut umyślnego naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym, polegający na dwukrotnym przekroczeniu dopuszczalnej na danym odcinku drogi prędkości – informuje Małgorzata Zarychta-Chodup, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód.

Prokuratura kompletuje materiał dowodowy. Biegły bada czy i w jakim stopniu nieodpowiednie zachowanie kobiety na przejściu miało wpływ na przebieg wypadku.

Wobec podejrzanego prokuratura zastosowała dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych. Z kolei policja poszukuje świadków wypadku. Śledczy zabezpieczyli też nagrania z monitoringu.


Przeczytaj także