Podpisano umowę na rozbudowę ul. Wojska Polskiego - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Podpisano umowę na rozbudowę ul. Wojska Polskiego

Przeczytaj także

Podpisano umowę na rozbudowę ulicy Wojska Polskiego w Kielcach na odcinku od ronda Czwartaków do granicy miasta. Wykonawcy przekazano już plac budowy – poinformował w środę kielecki magistrat.

Prace wykona firma Trakt SA. Zakres przedsięwzięcia obejmuje kompleksową przebudowę ulicy Wojska Polskiego na odcinku 2,5 km od ronda Czwartaków do granicy miasta z gminą Daleszyce. To fragment drogi wojewódzkiej nr 764, która wyprowadza ruch z miasta w kierunku Staszowa, Połańca i województwa podkarpackiego.

„Projekt zakłada również przebudowę skrzyżowań z ul. Dąbka, gdzie powstanie rondo turbinowe, Klecką – rondo klasyczne i ul. Chabrową, a także budowę zatok autobusowych, miejsc postojowych, dojazdowych dróg zbiorczych do nieruchomości oraz oczyszczalni wód deszczowych. W ramach inwestycji wybudowane zostaną nowe chodniki, drogi dla rowerów oraz oświetlenie uliczne” – poinformował Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Ulica Wojska Polskiego na odcinku od ronda Czwartaków do ul. Berberysowej będzie drogą dwujezdniową, na każdej z jezdni wydzielony zostanie bus-pas i pas ruchu ogólnego. Począwszy od pętli autobusowej na Bukówce do granicy miasta, droga będzie jednojezdniowa.

Roboty budowlane rozpoczną się po opracowaniu przez wykonawcę i zatwierdzeniu przez miasto projektów czasowej organizacji ruchu i trwać będą do października 2023 roku. Wartość prac wynosi ponad 54 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków UE w ramach programu Polska Wschodnia. Kwota dotacji to 31 mln złotych.

Remont ul. Wojska Polskiego będzie uzupełnieniem wcześniej zrealizowanych projektów budowy nowego przebiegu DW 764 w Kielcach, na odcinku od skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Wapiennikową (DK 73) do Ronda Czwartaków oraz rozbudowy DW 764 na odcinku: granica miasta Kielce – granica gminy Daleszyce, wraz z budową obwodnic miejscowości Suków i Daleszyce.

autor: Wiktor Dziarmaga

Przeczytaj także