Ponad 1 kg marihuany w kieleckim domu. 28-latkowi grozi 10 lat więzienia - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Ponad 1 kg marihuany w kieleckim domu. 28-latkowi grozi 10 lat więzienia

Przeczytaj także

Do 10 lat więzienia grozi 28-latkowi zatrzymanemu przez kieleckich policjantów. U mieszkańca stolicy regionu świętokrzyskiego funkcjonariusze znaleźli ponad kilogram marihuany.

Kieleccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową już od dłuższego czasu pracowali nad sprawą tej nielegalnej uprawy na terenie Kielc. Trop doprowadził ich do 28 – letniego mieszkańca miasta, którego zatrzymali w ubiegłą środę.

„Przy mężczyźnie policjanci znaleźli około 4 gramów suszu wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Na tym jednak znaleziska się nie zakończyły, bowiem w różnych częściach domu mężczyzny policjanci w słoikach i papierowej torbie znaleźli 680 gramów suszu, który po wstępnej analizie okazał się marihuaną. Wisienką na torcie działań policjantów w domu 28 – latka było to, co znaleźli na strychu. Wśród składowanych tam rozmaitości znajdował się czarny namiot, w którym suszyły się konopie” – powiedziała mł.asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram zakazanego suszu. 28-latek odpowie teraz przed sądem. Za wytwarzanie i posiadanie znacznej ilości narkotyków może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj także