Przeczytaj także
Ponad 70 razy interweniowali świętokrzyscy strażacy w związku z silnym wiatrem. Zdecydowana większość interwencji dotyczyła wiatrołomów: połamanych drzew i konarów.
73 razy wyjeżdżali na interwencje strażacy w sobotę w regionie świętokrzyskim usuwając skutki silnego wiatru, któremu towarzyszyły burze i miejscami opady gradu.
„Zdecydowana większość interwencji dotyczyła wiatrołomów, czyli połamanych drzew czy konarów. W czterech przypadkach wiatr uszkodził także pojedyncze elementy dachówki. Dwie z tych czterech interwencji dotyczyły budynków mieszkalnych. Dwie pozostałe pizzerii i strażnicy OSP” – powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Kielcach bryg. Mariusz Błoński.
Najwięcej interwencji (ponad 20) było w powiecie kieleckim. Nie ma osób poszkodowanych.
Autor: Janusz Majewski




![[ZDJĘCIA] Święto Wody za nami. Były występy, konkursy i wspólne pływanie kajakami](https://wkielcach.info/wp-content/uploads/2025/06/sW-39-750x500.jpg)

![[ZDJĘCIA] Święto Wody za nami. Były występy, konkursy i wspólne pływanie kajakami](https://wkielcach.info/wp-content/uploads/2025/06/sW-39-360x180.jpg)
