Ponad 90 latarni na kieleckim Stadionie. To inwestycja z budżetu obywatelskiego - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Ponad 90 latarni na kieleckim Stadionie. To inwestycja z budżetu obywatelskiego

Przeczytaj także

Dziewięćdziesiąt dwie latarnie stanęły wzdłuż szlaku turystycznego na Stadionie Leśnym. Oświetlenie już funkcjonuje, a całość powstała w ramach budżetu obywatelskiego. Koszt inwestycji to około 880 tysięcy złotych.

Słupy ustawione są wzdłuż całego dawnego toru wyścigów konnych oraz przy alejce prowadzącej w poprzek do alei Na Stadion. – Inwestycja została zrealizowana od podstaw. Były więc doprowadzane linie zasilające, czyli linie energetyczne i kablowe. Postawiono również słupy oraz oprawy w technologii LED – tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Aktualnie oświetlenie funkcjonuje od zachodu słońca do godziny 22, a następnie od 5:30 do wschodu. Ma to związek z działaniami dotyczącymi ograniczania zużycia energii elektrycznej, którymi objęte są między innymi obszary parkowe. – Oczywiście jeśli sytuacja wróci do normy, to latarnie będą mogły bez problemu działać całą noc – dodaje Jarosław Skrzydło.

Pod uwagę brany jest również pomysł, aby od 22 do 22:30 świeciła co trzecia latarnia. – To jest teren bardzo popularny wśród mieszkańców Kielc, mający charakter rekreacyjny. Ograniczenie tego światła o omawianej godzinie mogłoby stanowić sygnał dla mieszkańców, że niebawem zostanie ono wyłączone – podsumowuje rzecznik. 

Przeczytaj także