Ponad kilogram marihuany i kilkadziesiąt roślin - plantator z Kielc zatrzymany - wKielcach.info

Ponad kilogram marihuany i kilkadziesiąt roślin – plantator z Kielc zatrzymany

Ponad kilogram suszonych roślin i aparatura przygotowana do uprawy konopi indyjskich – to zabezpieczyli w ostatni czwartek w jednym z kieleckich domów funkcjonariusze  Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. W tej sprawie policjanci zatrzymali także 35-latka, który już usłyszał zarzuty. Mężczyźnie za wytworzenie znacznej ilości narkotyków grożą minimum 3 lata więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, w czwartkowe popołudnie pojechali do jednego z domów na terenie miasta, zamieszkiwanego przez podejrzewanego mężczyznę.

– Mundurowi bardzo skrupulatnie sprawdzili każdy zakamarek domu  i z minuty na minutę sytuacja z punktu widzenia 35-latka była coraz gorsza. Funkcjonariusze znaleźli „ziołowe przetwory” umieszczone w słoikach. Następnie natrafili na worek, wypełniony suszem roślinnym i pozostałościami po uprawach – powiedział Karol Macek, oficer prasowy komendy miejskie policji w Kielcach.

Policjanci  odkryli także aparaturę, a w niej już rosnące zabronione rośliny. –  Kielczanin w kajdankach opuścił dom razem z policjantami, którzy dodatkowo zabezpieczyli ponad 12 000 złotych w gotówce na poczet przyszłej kary – dodał.

Łącznie zostały zabezpieczone 32 rośliny w różnej fazie wzrostu oraz około 1100 gramów suszu, który trafił do laboratoryjnych badań. 35- latek usłyszał już zarzut nielegalnej uprawy narkotyków oraz wytwarzania znacznej ilości narkotyków, za co mogą mu grozić minimum 3 lata więzienia.

Źródło: KMP w Kielcach

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments