Powstanie ścieżka rowerowa z Kielc do Zagnańska - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Powstanie ścieżka rowerowa z Kielc do Zagnańska

Już w przyszłym roku chcąc odwiedzić na dwóch kółkach Dąb Bartek, pojedziemy po ścieżce rowerowej. Powstaje droga rowerowa, która połączy Kielce z Zagnańskiem.

Prace nad budową ścieżki w Kielcach prowadzi Miejski Zarząd Dróg w ramach przebudowy ulicy Zagnańskiej od Witosa do granic miasta. – W tej chwili jesteśmy na etapie, że ogłosiliśmy postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych. Zamierzamy go wybrać w pierwszym kwartale bieżącego roku. Wiosną rozpoczęłyby się prace budowlane, które zakończą się do końca czerwca przyszłego roku – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.

Kielecki odcinek ścieżki ma mieć długość 1,4 km. – Na całej długości ulicy Zagnańskiej od Witosa do granicy miasta ścieżka będzie biegła po stronie zachodniej. Natomiast na odcinku między ulicami Peryferyjną a Stare Sieje po stronie wschodniej – opisuje Jarosław Skrzydło. I dodaje: – Cała inwestycja na ulicy Zagnańskiej, której jednym z elementów jest budowa ścieżki rowerowej, będzie kosztować według naszych szacunków ponad 20 mln złotych. Z tego 85 procent wyniesie dofinansowanie z programu Polska Wschodnia.

Budowa ścieżki rowerowej od granic Kielc do Zagnańska ma zostać przeprowadzona w dwóch etapach. Na początku lutego Mirosław Gębski przekazał decyzję zatwierdzającą pierwszy etap inwestycji wraz z dokumentacją projektową na ręce wójta Zagnańska Wojciecha Ślefarskiego. W ramach inwestycji zostanie wybudowana ścieżka rowerowa o długości 3 km od końca zabudowań przy ulicy Kieleckiej w Zagnańsku do skrzyżowania ze ścieżką edukacyjną „Na królewskim szlaku” przy wjeździe do kopalni kamienia Sosnowica. Na przełomie lutego i marca zostanie ogłoszony przetarg na pierwszy etap budowy ścieżki. Inwestycja ma zostać przeprowadzona w tym roku i kosztować 3,5 mln zł.

Przeczytaj także