Pożar dawnego budynku banku ING przy Koziej [ZDJĘCIA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Pożar dawnego budynku banku ING przy Koziej [ZDJĘCIA]

Przeczytaj także

Około godziny 10:30 wybuchł pożar budynku przy ul. Koziej, gdzie dawniej swoją siedzibę miał bank ING. 

W akcji gaśniczej uczestniczy 7 zastępów straży pożarnej. Pali się poddasze budynku, jednak akcję gaśniczą utrudnia fakt, że w obiekcie panuje silne zadymienie. Strażacy nie mają w tym momencie możliwości wejść do środka budynku.

[ Aktualizacja z 11:30] – Ratownicy zabezpieczyli teren działań i ugasili pożar materiałów palnych na poddaszu oraz palące się elementy konstrukcji i wykończenia dachu. Budynek został przeszukany pod kątem osób poszkodowanych. Wewnątrz nikogo nie było. Trwa oddymianie i przewietrzanie obiektu – mówi oficer prasowy PSP w Kielcach Beata Gizowska.

Przypomnijmy, że raptem dwa dni temu kieleccy radni po raz czwarty nie zgodzili się na wniosek dewelopera, który zakłada wyburzenie obecnego budynku i budowę trzypiętrowego bloku mieszkalnego z częścią usługową na parterze. Za wniosek o realizację w tym miejscu nowego przedsięwzięcia wnioskuje AKP GRUPA Pocheć Andrzej Sp. K. Ostatni wniosek nie został zaakceptowany przez – zdaniem radnych – zbyt małą liczbę miejsc parkingowych. 

 

Przeczytaj także