Strażacy ugasili pożar kamienicy w centrum Kielc [ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Strażacy ugasili pożar kamienicy w centrum Kielc [ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA]

Około godziny 14.10 udało się ugasić pożar na poddaszu nieużytkowym w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piotrkowskiej. Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej.

Informację o pożarze strażacy otrzymali o godzinie 11.57. Pożar wybuchł na poddaszu nieużytkowym w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piotrkowskiej. – Ewakuowano 12 osób. Byli to zarówno mieszkańcy, jak i klienci oraz użytkownicy lokali na parterze budynku. Nikomu nic się nie stało – informuje Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Kielcach. Na miejscu akcji ratowniczej był prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Pożar w kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej udało się ugasić około godziny 14.10. – W tej chwili trwa jedynie dogaszanie, wynoszenie nadpalonych elementów poddasza nieużytkowego i przerwanej konstrukcji dachu. Ten żar wszedł głęboko w konstrukcję. Trzeba wszystko dokładnie lać wodą, żeby później nie było ponownego zapłonu. To pewnie potrwa jeszcze kilka godzin – dodaje Marcin Nyga.

Na razie nie jest jeszcze znana przyczyna wybuchu pożaru. Będzie ona ustalana przez grupę dochodzeniową.


Przeczytaj także