Przygotowania do MPSO na ostatniej prostej - wKielcach.info

Przygotowania do MPSO na ostatniej prostej

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce  we wrześniu staną się centrum światowego przemysłu obronnego. Udział w imprezie zapowiedziało ponad 130 wystawców. Wbrew wcześniejszym obawom na imprezie nie zabraknie Polskiej Gruby Zbrojeniowej. 

Jak informują organizatorzy obecnie udział w targach  potwierdziło już 133 wystawców. Swoją ofertę przedstawią firmy z 16 krajów miedzy innymi USA, Francji i Niemiec. Natomiast wystawę narodową przygotuje Wielka Brytania.

Tradycją MSPO w Kielcach obok Wystaw Narodowych jest Wystawa Sił Zbrojnych, która w tym roku zatytułowana będzie  „Siły Zbrojne na miarę współczesnych zagrożeń” , której koordynatorem pozostaje Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. 

Jak będzie wyglądała ekspozycja PGZ podczas MSPO?

Przymnijmy przez ostatnie kilka miesięcy istniało realne ryzyko, że Salon Przemysłu obronnego nie dojdzie do skutku. W związku z pandemią koronawirusa SARS-COV-2 rezygnacje z impry zapowiedziała Polska Grupa Zbrojeniowa. Ostatecznie, po wielu tygodniach rozmów, zarząd spółki doszedł do porozumienia z Targami.  Ogłosił to na początku lipca premier Mateusz Morawiecki. Jednak ze względu na reżim sanitarny ekspozycja PGZ zostanie zmniejszona.

 – Znacznie zmniejszyliśmy przestrzeń, z której zamierzamy w tym roku skorzystać. To trochę ponad 800 metrów kwadratowych, a nie prawie 3000 tysiące jak rok temu. Przestrzeń zostanie zaadaptowana do spotkań biznesowych, zgodnie z intencją organizatorów. Nie planujemy wystawiać sprzętu, ze względów bezpieczeństwa i znacznych kosztów z tym związanych. Taka ekspozycja wiąże się z zaangażowaniem dodatkowych osób do obsługi, tworzy skupiska i trudno tu o zachowanie reżimu sanitarnego, a nam zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie pracowników – mówi Ilona Kachniarz dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

– Z oficjalnych informacji przekazywanych przez organizatorów wynika, że na targach będzie mniej niż 1/5 uczestników, czyli łącznie ok 100 firm. Formulę naszego uczestnictwa dostosowujemy zatem do skali wydarzenia. Postaramy się, żeby stoisko było atrakcyjne wizualnie i oczywiście zadbamy o stronę merytoryczną: na targach będzie można spotkać się z ekspertami z całej GK PGZ – mówi Ilona Kachniarz.

Podczas tegorocznej edycji MSPO swoją ofertę przedstawią firmy z 17 krajów: Australii, Belgii, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Korei Płd., Niemiec, Norwegii, Polski, Serbii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Tajlandii, Ukrainy oraz  Wielkiej Brytanii. 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments