Przygotowania do wyczekiwanego remontu ulic na osiedlu Na Stoku - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Przygotowania do wyczekiwanego remontu ulic na osiedlu Na Stoku

W środę 5 maja zakończą się konsultacje społeczne odnośnie rozbudów: ulic Orląt Lwowskich i Piłsudskiego oraz skrzyżowania ulicy bpa Jaworskiego z Piłsudskiego oraz Zapolskiej. Inwestycja na kieleckim osiedlu Na Stoku ma zostać zrealizowana w dwóch etapach.

– Rozbudowa ulic Orląt Lwowskich oraz Piłsudskiego zostanie przeprowadzona na odcinku o łącznej długości 480 metrów – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Zostanie ona wykonana w pierwszym etapie inwestycji na kieleckim osiedlu Na Stoku.

W jej ramach zaplanowano m.in. budowę i przebudowę chodników, zjazdów indywidualnych i publicznych, oświetlenia, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu czy wycinkę kolidujących drzew i krzewów. Zostaną również przebudowane przystanki autobusowe. – Przy ulicy Piłsudskiego do skrzyżowania z Orląt Lwowskich będzie poprowadzony pod górę pas rowerowy – uzupełnia Jarosław Skrzydło.

Dużo większe zmiany zaplanowano w drugim etapie inwestycji w ramach, którego zostanie przebudowane skrzyżowanie ulicy bpa Jaworskiego z Piłsudskiego oraz Zapolskiej. – Przede wszystkim całkowicie zostanie zmodyfikowana geometria tego skrzyżowania, ponieważ jego obecna tarcza jest bardzo rozległa – zaznacza rzecznik MZD. I dodaje: – Na tym skrzyżowaniu są nadmiernie rozbudowane wyspy przy wlotach dróg podporządkowanych. Jest tam również problem z manewrami ze względu na charakterystykę zagospodarowania. Zwłaszcza skrętu w lewo.

Tarcza skrzyżowania ulicy bpa Jaworskiego z Piłsudskiego oraz Zapolskiej zostanie zmniejszona oraz ściśnięta. – Będzie to klasyczne skrzyżowanie czterowlotowe bez żadnych wysp dzielących na drogach podporządkowanych. Zostanie ono wyposażone w sygnalizację świetlną, która dodatkowo zapewni bezpieczeństwo. Całe skrzyżowanie będzie oplecione sieciami dróg dla rowerów i przejazdami dla nich – zapowiada Jarosław Skrzydło.

Trwają konsultacje

Konsultacje społeczne odnośnie inwestycji na kieleckim osiedlu Na Stoku zakończą się w środę 5 maja. Na jej temat możemy się wypowiedzieć na platformie idea.kielce.eu. – Po tym jak spłyną do nas uwagi od mieszkańców i wszystkich zainteresowanych, zostaną one przekazane biuru projektowemu. Sporządzi ono stosowny raport z konsultacji – mówi Jarosław Skrzydło.

Finansowanie dwuetapowej inwestycji na kieleckim osiedlu Na Stoku zostało wpisane do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego miasta Kielce. Jej realizacja jest wstępnie planowana na lata 2022-23.


Przeczytaj także