Psy do pilnej adopcji. Schronisko w Nowinach wkrótce zostanie zamknięte - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Psy do pilnej adopcji. Schronisko w Nowinach wkrótce zostanie zamknięte

Przeczytaj także

Fot. Wolontariat Nowiny- adopcje psów/  Na zdjęciu głównym – Norka

Jak poinformowano na stronie schroniska w Nowinach, z dniem 31 grudnia 2022 r. ta prywatna placówka zmuszona jest zakończyć swoją działalność. Dlatego też kilkadziesiąt psów przeznaczonych zostało do pilnej adopcji.

Decyzja o zamknięciu ma wynikać z wchodzącej od nowego roku zmiany przepisów, dotyczących między innymi wielkości boksów i rozmiaru wybiegów – My jako małe schronisko o określonym obszarze niestety nie mamy możliwości, aby coś tutaj zdziałać. Nie mamy możliwości rozbudowy. Dlatego musimy zamknąć obiekt, bo nie będzie on spełniał warunków, które spełniać musi – tłumaczy Iwona Milcarz, pracownik schroniska.

Przyznaje, że do adopcji przeznaczonych jest 80 psów. Dodaje przy tym, że bardzo cieszy się z dużego odzewu ludzi. Dzięki temu niektóre ze zwierząt już znalazły nowy dom. – Natomiast są też psy, które przebywają z nami ładnych parę lat i były przez nas socjalizowane. Takie psy są najcięższe do adopcji. Bo trafiając do nowego miejsca, ponownie wrócą do wcześniejszego stanu, jeśli chodzi o ich psychikę. Tutaj potrzebny jest ktoś, kto faktycznie będzie miał bardzo dużo cierpliwości do takiego zwierzaka – twierdzi Iwona Milcarz.

Nowego domu poszukuje między innymi Norka. – Jest starszą suczką, ma około 9 lat. W innych okolicznościach prawdopodobnie już dawno zostałaby przez kogoś przygarnięta. Jednak z racji swojego wieku i faktu, że do nowo poznanych osób jest bardzo zdystansowana, niestety cały czas jest z nami. Natomiast w przypadku mojej osoby, to świata poza mną nie widzi. Wiem, że to jest wspaniały zwierzak i pilnie szukam jej nowego domu. Dlatego, że jeśli trafi do innego schroniska, to dla niej będzie niesamowita trauma – mówi Iwona Milcarz.

W sprawie adopcji należy się kontaktować pod numerem 577505553 lub 534667299. Ponadto na stronie „Wolontariat Nowiny- adopcje psów” na bieżąco wrzucane są informacje dotyczące najbardziej potrzebujących psów.

Lolek:

Jago:

Mordka:

 

Przeczytaj także