Radni przeciwko wygaszeniu mandatu Jarosławowi Bukowskiemu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Radni przeciwko wygaszeniu mandatu Jarosławowi Bukowskiemu

Przeczytaj także

Rada Miasta nie wyraziła zgody na wygaszenie mandatu Jarosława Bukowskiego. W samym projekcie uchwały zaznaczono, że radny ten nie złamał zakazów, między innymi dotyczących prowadzenia działalności z wykorzystaniem mienia gminy.

19 osób było „za” odmową stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Bukowskiego. Jedna była przeciw, a cztery wstrzymały się od głosu.– Jarosław Bukowski jest osobą, która odgrywa wielką rolę w rozwoju naszego miasta. Życzylibyśmy, żeby takich jak on było w radzie więcej – mówił Michał Braun, przewodniczący klubu KO.

Dariusz Kisiel, a także Marcin Stępniewski zwracali jednak uwagę, że radni nie otrzymali wglądu do konkretnych dokumentów. – W opinii publicznej powinniśmy być szczególnie uczuleni na różnego rodzaju nieprawidłowości. Tak żeby nie zarzucano nam, że kryjemy swoich – tłumaczył Dariusz Kisiel. 

Przypomnijmy, że w sierpniu 2022 roku do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynął wniosek dotyczący wygaszenia mandatu Jarosława Bukowskiego. –  Jeśli w wyniku postępowania Rada Miasta podejmie uchwałę o wygaszeniu mandatu lub wykaże, że nie ma przesłanek do wygaszenia tego mandatu to wówczas uchwała trafi na powrót do służb pana wojewody. Wtedy będą podejmowane dalsze kroki – przekazywał wtedy rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

Przeczytaj także