Radni za dokapitalizowaniem Korony. Ale niejednogłośnie - wKielcach.info

Radni za dokapitalizowaniem Korony. Ale niejednogłośnie

Kielecka Rada Miasta zgodziła się na podwyższenie kapitału zakładowego Korony Kielce. Za głosowało 11 radnych,  8 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu. Wszystko poprzedziła ponad dwugodzinna dyskusja na ten temat.

Radni zasypali prezesa klubu, Krzysztofa Zająca pytaniami. Dopytywali m.in. o to jaki plan ma Korona na funkcjonowanie w kolejnych latach oraz w jaki sposób klub zamierza radzić się z obecnymi problemami finansowymi. Okazało się, że tegoroczna strata spółki to 2 mln zł. Korona ma także do uregulowania dług w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz ok. 2 mln zaległych składek ZUS wobec piłkarzy. 

Tematem dyskusji było także to co się stanie, gdy klub nie zostanie dokapitalizowany. Prezes nie wykluczył, że w najgorszym scenariuszu dojdzie do postawienia spółki w stan likwidacji. 

Na szczęście przynajmniej na razie do tego nie dojdzie. Radni, choć nie jednogłośnie, to zgodzili się wyłożyć 1,4 mln zł na dokapitalizowanie spółki. Większościowi właściciele z Niemiec dołożą ponad 3,7 mln zł. Taki zabieg jest potrzebny, aby pokryć powstałe w poprzednim sezonie zadłużenie, a co za tym idzie, zamknąć rok budżetowy. 

Ostatecznie radni byli za dokapitalizowaniem spółki, jednak głosy rozłożyły się w bardzo ciekawy sposób. Żaden klub nie zagłosował w całości za lub przeciw. 

Oto wyniki:

Prawo i Sprawiedliwość: głosy „za” – Jarosław Karyś, Wiesław Koza, Tadeusz Kozior, Marian Kubik, Zdzisław Łakomiec, Marianna Noworycka-Gniatkowska. Głosy „wstrzymujący się” – Dariusz Kisiel, Marcin Stępniewski, Piotr Kisiel

Platforma Obywatelska: głosy „za” – Karol Wilczyński. Głosy przeciw – Agata Wojda, Katarzyna Zapała, Anna Myślińska, Michał Braun, Katarzyna Czech-Kruczek.

Bezpartyjni i Niezależni: głosy „za” – Kamil Suchański, Katarzyna Suchańska, Joanna Winiarska. Glos przeciw: Maciej Bursztein

Projekt Wspólne Kielce: głos „za” – Anna Kibortt. Głos „wstrzymują się” – Joanna Litwin. Głos przeciw – Jarosław Bukowski. 

W budżecie miasta zabezpieczono już środki na dokapitalizowane Korony. Pochodzą one z niewykorzystanych środków na inwestycję na ulicy Olszewskiego. W przyszłym roku na ten cel miasto będzie musiało zaciągnąć ponowny kredyt.

W piątek na Suzuki Arenie odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korony, podczas którego zostanie przyjęta uchwała o dokapitalizowaniu spółki.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments