Radni za przekazaniem pieniędzy PGE VIVE. Ale konkretne kwoty nie padły - wKielcach.info

Radni za przekazaniem pieniędzy PGE VIVE. Ale konkretne kwoty nie padły

fot. PGE VIVE Kielce

Komisja Sportu, Turystyki i Promocji kieleckiej Rady Miasta jednogłośnie zgodziła się, żeby prezydent Kielc, Bogdan Wenta nadal wspierał finansowo PGE VIVE Kielce. Jednak wciąż nie wiadomo ile klub otrzyma pieniędzy.

Przypomnijmy, że nieoficjalnie klub stara się o dotację w wysokości 3,5 mln zł. Jednak w tegorocznym budżecie miasta kwota zapisana dla mistrza Polski to 1,5 mln zł. To o 1 mln mniej niż PGE VIVE otrzymywało w poprzednich latach.

Kieleccy radni pozytywnie wyrażali się na temat dalszej pomocy miasta. Chcą jednak poznać szczegóły umów promocyjnych pomiędzy ratuszem a klubem. Wciąż nie wiadomo jaką kwotą miasto wesprze klub.

– Podobno rozmowy między miastem a klubem toczą się już od jesieni. Jeżeli miasto zobowiązało się do pomocy w kwocie 2,5 miliona złotych, to uważam, że ta kwota powinna zostać. Wydaje mi się, że miasto nie w pełni wykorzystuję markę klubu. To jest produkt, który miasto powinno dobrze wykorzystać promocyjnie – mówi Tadeusz Kozior, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Przedstawicieli klubu nie było na dzisiejszej komisji.

– Prezes Servaas czekał na informację od członków komisji czy ma się na niej pojawić. Był do ich dyspozycji, tylko nie dostał komunikatu – informuje Paweł Papaj, dyrektor ds. marketingu PGE VIVE.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments