Radny pyta o rozbudowę skateparku. Szanse są nikłe - wKielcach.info

Radny pyta o rozbudowę skateparku. Szanse są nikłe

W 2020 roku minie 10 lat od momentu, gdy otwarto kielecki skatepark przy Kadzielni. Jedyne tego typu miejsce w Kielcach z każdym rokiem niszczeje, a szanse na jego przebudowę są niewielkie.

Kielecka młodzież od lat apeluje o remont skateparku, ale zarówno poprzednie władze miasta jak i obecne nie widzą wielkiej potrzeby inwestowania w to miejsce. Świadczy o tym odpowiedź wiceprezydenta Kielc, Arkadiusz Kubca na interpelację radnego Platformy Obywatelskiej, Michała Brauna. Radny zaapelował o budowę miniramp dla najmłodszych, na co otrzymał następującą odpowiedź:

– Wiosną 2017 odtworzono minirampę, konsultując to z przedstawicielami środowiska kieleckich skaterów. Zastosowano technologię betonu torkretowanego co gwarantuje większą trwałość niż konstrukcji sklejkowych. Koszt odtworzenia takiej przeszkody wyniósł w 2017r. 146 tys. zł. W miarę dostępnych środków finansowych odbudowane mogą zostać kolejne przeszkody (np. murek z gapem) lub dostawione małe elementy prefabrykowane – czytamy w piśmie.

Kiedy mogą zostać odbudowane kolejne elementy? Tego nie wiadomo, ale na pewno nie w przyszłym roku, bo takiej pozycji nie znajdziemy w projekcie budżetu na 2020 rok.

Natomiast nie ma liczyć na większą rozbudowę skateparku. Według władz miasta problemem jest nie tyle wielkość samego skateparku, tylko brak innych tego typu obiektów w pozostałych częściach miasta.

– Rozbudowa skateparku poza istniejącą płytę betonową to duże przedsięwzięcie na które muszą być zabezpieczone znacznie większe środki finansowe i dopełnione procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę – dowiadujemy się z pisma przesłanego do radnego.

Władze miasta zwracają uwagę, że w tegorocznym budżecie obywatelskim pojawił się projekt budowy skateparku na terenie osiedla Ślichowice. Szacowany koszt obiektu wynosił 1 mln zł. Zbyt mała liczba oddanych na niego głosów (866) sprawiła, że projekt niestety nie będzie zrealizowany.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pok
8 miesięcy temu

Tak wyremontowali rampę że teraz trochę strach po niej jeździć, ta ze sklejki przynajmniej była prosta. Kiedy wróci na skatepark piramida, którą zabrano parę lat temu żeby ją wyremontować i nigdy nie wróciła?