Ranking liceów i techników. „Nazaret” nadal w czołówce, choć ponownie zaliczył spadek - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Ranking liceów i techników. „Nazaret” nadal w czołówce, choć ponownie zaliczył spadek

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach to najlepsza szkoła w regionie świętokrzyskim według rankingu „Perspektywy 2022”. Zaliczyła jednak spadek w ogólnokrajowej ocenie, zajmując miejsce w trzeciej dziesiątce. Dużym awansem może się z kolei poszczycić Technikum nr 4 im. Ryszarda Kaczorowskiego, które objęło drugie miejsce w województwie.

Miesięcznik „Perspektywy” już po raz 24 przygotował ranking ogólnopolskich liceów i techników. Pod uwagę wzięto sukcesy szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminu zawodowego.

Na pierwszym miejscu w regionie świętokrzyskim znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Szkoła zajęła jednak 22 miejsce w rankingu ogólnopolskim, co jest spadkiem o 10 pozycji w porównaniu z rokiem poprzednim. Jeszcze gorzej sytuacja prezentuje się, gdy porówna się ten wynik do pozycji zajętej w 2020 roku. Wtedy liceum zajęło szóste miejsce.

Awans uzyskało z kolei II LO im. Jana Śniadeckiego, które tym razem znalazło się na 93 pozycji. To wzrost w porównaniu z poprzednim rankingiem, gdy szkoła zajmowała 123 miejsce. Gorzej poradziło sobie VI LO im. Juliusza Słowackiego, które wylądowało na niższej pozycji niż w 2021 roku. Wcześniej było to 102 miejsce, teraz 135.

Nadal w pierwszej trójce wśród najlepszych liceów w województwie świętokrzyskim znajdują się trzy szkoły z Kielc. Na 5 miejscu obecne jest I LO im. Stefana Żeromskiego, które w głównym rankingu znajduje się na 205 pozycji (wcześniej było to 246 miejsce).

W kategorii obejmującej technika, dobrym wynikiem może się pochwalić Technikum nr 4 im. Ryszarda Kaczorowskiego, które w poprzednich latach znalazło się poza ogólnopolskim zestawieniem. Teraz zajmuje drugie miejsce w województwie świętokrzyskim, a także 56 w rankingu głównym. W naszym regionie najwyższy wynik otrzymało Technikum nr 1 (ZSP nr 2) z Włoszczowy.

Najlepszy wynik wśród liceów w Polsce objęło XIV LO im. Stanisława Staszica z Warszawy. Szkoła od lat utrzymuje się w czołówce, uzyskując ponownie maksymalny możliwy wynik. Z kolei w drugiej kategorii podium zajęło Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

RANKING WOJEWÓDZKI LICEÓW 2022 – ŚWIĘTOKRZYSKIE

RANKING WOJEWÓDZKI TECHNIKÓW 2022 – ŚWIĘTOKRZYSKIE

Przeczytaj także