[RAPORT] W Kielcach najtańsze mieszkania spośród miast wojewódzkich!

[RAPORT] W Kielcach najtańsze mieszkania spośród miast wojewódzkich!

W Kielcach kupimy najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego. Natomiast za metr kwadratowy mieszkania na rynku  pierwotnym zapłacimy ok. 5, tys.zł. Raport uwzględniający 16 miast w Polsce przygotował Narodowy Bank Polski.

Z zestawienia wynika, że w stolicy regionu świętokrzyskiego zapłacimy ponad 4,4 tys. zł za m. kw. mieszkania na rynku wtórnym. To o blisko 100 zł mniej niż w Zielonej Górze i 300 zł mniej niż w Łodzi. Natomiast w Warszawie cena m. kw. mieszkania kosztuje 9 301 zł.

Rynek pierwotny coraz droższy

Nieco mniej optymistycznie wygląda sytuacja na rynku pierwotnym. Choć w tym zestawieniu Kielce są droższe jedynie od Zielonej Góry, to ceny nowych mieszkań rosną w zastraszającym tempie. W ciągu roku w Kielcach urosły one o 7%. Dla porównania w Poznaniu o 5%, w Gdańsku o 8%, w Opolu o 1%, natomiast w Warszawie o 11%. Rekordzistą pod tym względem są Katowice, gdzie w ciągu roku za własne „M” zapłacimy o 18% więcej.

Baza cen nieruchomości mieszkaniowych Narodowego Banku Polskiego powstaje dzięki dobrowolnemu przekazywaniu danych przez pośredników w obrocie nieruchomościami oraz deweloperów przy zaangażowaniu oddziałów okręgowych NBP.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o