Rekordowa kwota za działkę w centrum Kielc! - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Rekordowa kwota za działkę w centrum Kielc!

Kolejna działka w tzw. „trójkącie bermudzkim” sprzedana. I to za bardzo wysoką kwotę – 5 milionów 450 tysięcy złotych.

Teren tzw. trójkąta bermudzkiego obejmuje obszar między al. IX Wieków Kielc a ulicą Piotrkowską. Przez wiele lat urzędnicy nie mogli uregulować praw własności. Należały one w części do osób pochodzenia żydowskiego. Jednak w ostatnich latach udało się to zrobić, a od 2010 roku samorząd sprzedał już dwie działki, na których stoją budynki usługowo-mieszkaniowe.

W poniedziałek odbyła się licytacja na kolejną działkę o powierzchni 1,2 tys. m. kw. położoną u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Silnicznej. Do licytacji przystąpiło 11 oferentów, natomiast zwycięzca – Spółka Apollo Plast kupiła teren za blisko 5,5 miliona złotych. Daje to ponad 4,5 tys. zł za m. kw. działki.

– To absolutnie rekordowa kwota licząc kwotę za metr kwadratowy. Nigdy jeszcze samorząd nie sprzedał nieruchomości niezabudowanej za takie pieniądze. Trudno się dziwić, to atrakcyjny teren, a na dodatek działka jest 100% przeznaczona pod zabudowę, a to się rzadko zdarza – mówi Filip Pietrzyk, były dyrektor wydziału nieruchomości w kieleckim ratuszu.

Cena wywoławcza za działkę wynosiła 1 mln 460 tys. zł. – Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie ukrywam, że emocji podczas licytacji było sporo – opowiada Barbara Zawadzka z Urzędu Miasta, która dodaje, że na w „trójkącie bermudzkim” została jeszcze jedna działka, ale na razie miasto nie planuje jej sprzedaży.

Co powstanie na kupionym przez Apollo Plast terenie? Firma postawiła już dwa budynki mieszkaniowo-usługowo na tym obszarze i prawdopodobnie powstanie kolejny. Szczególnie, że według planu zagospodarowania przestrzennego może tam powstać zabudowa mieszkaniowa lub śródmiejskie usługi.

Przeczytaj także