Restauracja Żółty Słoń wita jesień nowym menu. Tradycja łączy się z nowoczesnością - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Restauracja Żółty Słoń wita jesień nowym menu. Tradycja łączy się z nowoczesnością

Nadeszła jesień i wraz z jej rozpoczęciem kielecka restauracja Żółty Słoń wprowadziła nowe menu sezonowe. W lokalu spróbujemy m.in. gulaszu z dziczyzny.

– Każda pora roku rządzi się swoimi prawami. Są inne produkty, inaczej smakują. Na obecną chwilę potrzebujemy troszkę cięższych i tłustszych dań – mówi Tomasz Soczumski, szef kuchni w restauracji Żółty Słoń.

Z nowego menu sezonowego poleca gulasz z dziczyzny. – Jest podany w formie paszteciku z sosem z leśnych grzybów i sałatką z ogórków octowych  – opowiada Tomasz Soczumski. – W nowej karcie znajdziemy także mus z prażonej dyni, skoki z królika, tatara w zupełnie nowej odsłonie oraz dużo ciekawych deserów – dodaje.

W nowych daniach w karcie restauracji Żółty Słoń nie brakuje smacznych dodatków. – Przede wszystkim królują u mnie kiszonki własnej produkcji z czerwonej kapusty, z ogórków, z zielonych pomidorów czy z papryki – opisuje szef kuchni w restauracji Żółty Słoń.

Kielecki lokal dodał także do swojej oferty kartę degustacyjną. – Od dłuższego czasu planowaliśmy wprowadzić w naszej restauracji tak zwane tasting menu. W końcu nam się udało. Na obecną chwilę trzeba je zamówić z jednodniowym wyprzedzeniem. Tasting menu polega na tym, że możemy sobie zamówić pięciodaniowy albo siedmiodaniowy posiłek w troszeczkę mniejszej wersji. Jest też możliwość dokupienia menu alkoholowego albo bezalkoholowego – mówi Tomasz Soczumski.