Rower Miejski powraca na ulice Kielc - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Rower Miejski powraca na ulice Kielc

Przeczytaj także

Od najbliższej soboty (16 marca) będzie można korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów. Do dyspozycji mieszkańców będzie 300 jednośladów. Pojawiły się również nowe stacje. Ceny pozostają bez zmian.

W ubiegłym sezonie ten sposób poruszania się po mieście cieszył się powodzeniem. Rowery były wypożyczane 144 tysiące razy. Miłośnicy dwóch kółek spędzili na nich łącznie 66 tysięcy godzin i przejechali 454 tysiące kilometrów.

W tym roku rowery będzie można wypożyczać z 58 stacji. W czasie zimowej przerwy ponad 20 z nich zostało przeniesionych o kilka, bądź kilkanaście metrów, w bardziej dogodne miejsca. W części przypadków chodziło o zwolnienie miejsc parkingowych lub poprawę bezpieczeństwa pieszych. Powstały także 3 nowe stacje m.in. przy ulicy Witosa, w okolicy ronda Praw Kobiet i przy rondzie Czwartaków. Aktualne lokalizacje stacji można sprawdzić TUTAJ.

Od najbliższego weekendu na ulicach Kielc pojawi się 255 rowerów tradycyjnych, 30 elektryków, 10 jednośladów typu cargo i 5 tandemów.

Zmianie nie ulegną ceny wypożyczania rowerów. Za pół godziny jazdy na jednośladzie bez wspomagania elektrycznego zapłacimy złotówkę. Tyle samo kosztować będzie kolejne pół godziny, 2 zł druga godzina jazdy, 3 zł trzecia, a każda następna 4 zł.

Za wypożyczenie roweru elektrycznego na pół godziny zapłacimy 1,5 zł. Tyle samo kosztuje kolejne pół godziny jazdy na „elektryku”. Za drugą godziną zapłacimy 3 zł, za trzecią 4,5 zł a za następne godziny – 5 zł.

Wypożyczenie cargo lub tandemu to koszt 2 zł za pierwsze pół godziny, 2 zł za drugie pół godziny. Druga godzina kosztuje 4 zł, trzecia godzina 6 zł a każda kolejna 8 zł.

10 zł system będzie pobierał od użytkownika jeżeli ten pozostawi rower poza strefą stacji.

Dla chętnych są też abonamenty miesięczne na 50 godz., za które zapłacimy 40 zł. Karnet ważny jest 30 dni od momenty zakupu lub do momentu wykorzystania limitu godzin.

Osoby, które posiadają Kielecką Kartę Miejską i mają wykupiony bilet miesięczny Zarządu Transportu Miejskiego, mogą kupić karnet przejazdowy za 10 zł. Bilet miesięczny ZTM można zakupić w biurze obsługi oraz punktach sprzedażowych ZTM w Kielcach.

Z kolei osoby posiadające Miejską Kartę są upoważnione do zniżki 20 zł na zakup karnetu przejazdowego oraz do zniżki 50% na opłatę za czas wypożyczenia. Kartę można założyć w obsługującej ją aplikacji – szczegóły na stronie https://miejskakarta.pl.

Przypominamy, że korzystanie z Kieleckiego Roweru Miejskiego jest bardzo proste. Wystarczy pobrać aplikację Roovee, którą można bezpłatnie zainstalować na smartfonie. Następnie należy zasilić konto przelewem lub kartą. Kolejnym krokiem jest zeskanowanie kodu QR z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem i rozpoczęcie jazdy. Po zakończeniu korzystania z roweru użytkownicy muszą pamiętać o domknięciu ręcznie blokady i zakończeniu przejazdu w aplikacji.

Możliwe jest również wypożyczenie za pomocą SMS, poprzez wysłanie wiadomości o treści „start numer_roweru”, np. „start 1627629”, na numer telefonu +48 500 70 70 70. Po prawidłowym zeskanowaniu kodu QR za pomocą aplikacji, albo podaniu prawidłowych danych konsultantowi Biura Obsługi Klienta/poprzez sms, następuje odblokowanie ROOVEE LOCK CONTROL.

źródło: kielce.eu

Przeczytaj także