W salonie masażu na Barwinku sprawca rozlał kwas. Ewakuowano 19 osób, jedna znalazła się w szpitalu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

W salonie masażu na Barwinku sprawca rozlał kwas. Ewakuowano 19 osób, jedna znalazła się w szpitalu

Przeczytaj także

Fot. Straż pożarna

W jednym z kieleckich salonów masażu na Barwinku przy ul. Ściegiennego nieznany sprawca rozlał substancję o silnym, nieprzyjemnym zapachu. Jak informują strażacy, z budynku ewakuowano łącznie 19 osób. Jedna z nich została zabrana do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 12. – Z treści zgłoszenia wynikało, że do jednego z salonów masażu zlokalizowanego na kieleckim Barwinku wszedł mężczyzna, który nic nie mówiąc w pewnym momencie zaczął rozlewać na podłogę oraz ściany substancję o silnym, nieprzyjemnym zapachu – informuje mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Na miejscu pojawiły się 4 zastępy straży pożarnej. Łącznie ewakuowano z budynku 19 osób. Jedna z nich źle się poczuła i ostatecznie została zabrana do szpitala. – Substancja o silnym i drażniącym zapachu to prawdopodobnie kwas masłowy. Straż pożarna usunie substancję sorbentem, a po wywietrzeniu sprawdzą atmosferę detektorami – mówi st.ogn. Beata Gizowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Policja będzie teraz wyjaśniać szczegółowe okoliczności i przebieg tego zdarzenia. – Skupiamy się również na tym, aby ustalić personalia mężczyzny – dodaje oficer prasowy KMP w Kielcach.

Przeczytaj także