Rozpoczął się remont najbardziej zaniedbanej uliczki w centrum Kielc - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Rozpoczął się remont najbardziej zaniedbanej uliczki w centrum Kielc

Ulica Cicha, jedno z najbardziej zniszczonych miejsc w centrum Kielc w końcu doczeka się remontu. Pierwsze prace zaczęły się w zeszłym tygodniu. 

Prace zaczęły się od budowy kanalizacji deszczowej, która jest na ukończeniu. Obecnie zrywana jest stara kostka brukowa i tak zwane kocie łby. Zgodnie z umową remont potrwa do końca listopada.

Niespełna 100-metrowa uliczka jest prawdopodobnie najbardziej zaniedbanym miejscem w centrum Kielc. Po deszczu zmienia się w bajoro, pod którym kryją się dziury, garby i resztki starego bruku. Po przebudowie będzie to w założeniach ciąg pieszo-jezdny. Ulica zostanie wykonana z płyt kamiennych o wymiarach 20 na 30 centymetrów. Przy remoncie ulicy Cichej planowane jest wykorzystanie starego bruku. To pomysł menadżera centrum Kielc Rafała Zamojskiego, aby wykorzystać oryginalną nawierzchnię, robiąc z niego po zachodniej stronie pas ruchu.

ramach remontu ulicy Cichej zaplanowano również: instalację nowego odwodnienia oraz oświetlenia, które będzie stylizowane na dawne oraz instalację elementów małej architektury: siedmiu ławeczek oraz kilku kwietników. – Zostanie wykonana także zupełnie nowa pochylnia dla osób niepełnosprawnych, łącząca ulicę Cichą z Aleją IX Wieków Kielc

Przeczytaj także