Rozpoczęła się budowa nowej siedziby TVP3 Kielce. Kurski gościem - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Rozpoczęła się budowa nowej siedziby TVP3 Kielce. Kurski gościem

zdjęcia: TVP3 Kielce

Przy ulicy Ściegiennego rozpoczęła się budowa kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej. W uroczystym wbiciu łopaty wziął udział prezes Jacek Kurski oraz parlamentarzyści z regionu świętokrzyskiego.

Nowa obiekt powstanie przy ulicy Ściegiennego 2 w Kielcach, na terenie pomiędzy Wojewódzkim Domem Kultury a stadionem miejskim Suzuki Arena. Działka o powierzchni 2281 m2 jest własnością Telewizji Polskiej S.A. Wykonawcą projektu jest Konsorcjum PBO ŚLĄSK. Budynek wybudowany zostanie za ponad 28,5 miliona złotych.

Będzie miał 1600 metrów kwadratowych i trzy kondygnacje. Na pierwszym piętrze przewidziano pomieszczenia biurowe i techniczne, na drugim – newsroom i salę konferencyjną. W obiekcie znajdą się dwa studia telewizyjne, a na dachu powstanie studio plenerowe.

Z okazji wbicia symbolicznej łopaty pod budowę nowej siedziby do Kielc przyjechał Jacek Kurski, prezes TVP. W spotkaniu uczestniczyli również najważniejszy politycy PiS z naszego regionu: Krzysztof Lipiec, Krzysztof Słoń, Andrzej Pruś, Andrzej Bętkowski czy Jarosław Karyś.

Przeczytaj także