Rusza budowa hali przy I LO im. S. Żeromskiego [WIZUALIZACJE] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Rusza budowa hali przy I LO im. S. Żeromskiego [WIZUALIZACJE]

Przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna się długo wyczekiwana inwestycja. Obok najstarszej kieleckiej szkoły powstanie nowoczesna hala sportowa z łącznikiem i dodatkowymi salami dydaktycznymi. Wykonawca, firma EM-BUD z Morawicy, przejął dziś plac budowy.

– Na ten moment czekały nie tylko władze szkoły, ale przede wszystkim obecni i byli uczniowie. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest prowadzenie zajęć wychowania fizycznego w odpowiednich warunkach. Cieszymy się, że już wkrótce będzie to możliwe – przekonuje Prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesny obiekt, którego głównym elementem będzie sala sportowa. Ponadto znajdą się tam kompleksowo wyposażona sala fitness, sanitariaty oraz dodatkowe sale dydaktyczne dla uczniów I LO. Powstanie również łącznik między halą sportową i budynkiem szkoły.

– Od 15 lat jestem dyrektorem tej szkoły i podobnie jak moi poprzednicy, zabiegałem o budowę nowej hali sportowej. Bardzo cieszę się, że ta inwestycja wreszcie dojdzie do skutku – przekonuje Waldemar Pukalski.

Hala zostanie wybudowana w miejscu, w którym dziś znajduje się zniszczone, betonowe boisko. Ze względu na jego stan, nie było w ostatnim czasie wykorzystywane. Prace budowlane zakładają również uporządkowanie i zagospodarowanie terenu wokół nowego obiektu.

Koszt całej inwestycji to 13 632 529,24 zł, przy czym 2 800 000 zł pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt ma być gotowy do 12 sierpnia 2023 r.

źródło i zdjęcia: www.kielce.eu

 

Przeczytaj także