Rusza remont newralgicznego skrzyżowania. Będą duże utrudnienia w ruchu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Rusza remont newralgicznego skrzyżowania. Będą duże utrudnienia w ruchu

Od najbliższej soboty drogowcy rozpoczną remont skrzyżowania alei Solidarności, 1000-lecia PP oraz ulicy Domaszowskiej. Kierowcy muszą się przygotować na duże utrudnienia w ruchu.

Największe zmiany na początek dotkną ulicę Domaszowską. To tam będą trwały prace w pierwszym etapie przebudowy. Na tej ulicy będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Wiejską/Górną do skrzyżowania z ul. Poleską/Żniwną.

Z kolei na al. Tysiąclecia Państwa Polskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Wiejską/Górną.

Z ul. Domaszowskiej obowiązywał będzie zakaz wjazdu w ul. Górną, Zbożową i Wiejską (zakaz wjazdu nie dotyczy mieszkańców, dojazdu do firm oraz służb miejskich).

Jak informowaliśmy, po remoncie skrzyżowanie alei Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego ma posiadać wyspę centralną. Będą też na nim wszystkie relacje skrętne i sygnalizacja świetlna. Wyremontowana ulica Domaszowska ma przebiegać po tym samym śladzie. Pojawią się tam dwa ronda: u zbiegu z ulicą Wiejską oraz u zbiegu Żniwnej i Poleskiej. Prace przy przebudowie skrzyżowania alei Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz ulicy Domaszowskiej mają potrwać do 2022 roku.

Przeczytaj także