Rusza remont ul. Ogrodowej. Od niedzieli zmiany w organizacji ruchu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Rusza remont ul. Ogrodowej. Od niedzieli zmiany w organizacji ruchu

Przeczytaj także

Wkrótce rozpocznie się remont ul. Ogrodowej. Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w nocy z soboty, 23 lipca na niedzielę, 24 lipca wykonawca planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Obejmą one nie tylko przebudowywaną ulicę.

Na podstawie planu przygotowanego przez firmę Strabag, ul. Ogrodowa zostanie zawężona do dwóch środkowych pasów, którymi ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. Skrajne pasy zostaną wyłączone. Zamknięty zostanie ponadto wlot ul. Spacerowej do ul. Ogrodowej. Dojazd do ul. Spacerowej możliwy będzie od strony ul. Krakowskiej.

– Na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej, Jana Pawła II i Seminaryjskiej zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Powstanie tam tymczasowe rondo – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

W związku z zawężeniem ul. Ogrodowej, zmiany zostaną wprowadzone także na ul. Żytniej, przy dojeździe do ronda Giedroycia. Lewy pas przeznaczono do docelowego wjazdu przez rondo w ul. Paderewskiego i zawracanie, natomiast pas prawy – do jazdy przez skrzyżowanie na wprost w ul. Ogrodową oraz skręt w prawo w ul. Bp Czesława Kaczmarka.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.

Poprawią między innymi zniszczoną nawierzchnię

Remont ma skupiać się na odcinku znajdującym się pomiędzy rondem Giedroycia, a skrzyżowaniem z ulicą Jana Pawła II i Seminaryjską.

– Prace będą polegać na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni. Zostaną ułożone nowe krawężniki wzdłuż całej drogi. Przebudowany będzie także chodnik od strony południowej, czyli od miejsca, gdzie znajduje się siedziba Straży Miejskiej. Oczywiście wliczyć należy jeszcze regulację wysokościową studni i prace związane z kanalizacją deszczową. Nawierzchnia ma się składać z trzech nowych warstw – mówił portalowi wKielcach.info Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.

Co istotne, przedsięwzięcie nie obejmie wspomnianego skrzyżowania. – Będzie ono modernizowane w ramach odrębnych zadań. Przynajmniej tak prezentują się długofalowe plany. Skrzyżowanie znajduje się w orbicie naszych zainteresowań i zawsze, jeśli są jakieś możliwości zdobycia zewnętrznego finansowania, mamy ten cel na uwadze– twierdził rzecznik MZD.

Źródło i zdjęcia: Urząd Miasta Kielce

Przeczytaj także