Rząd znosi kolejne ograniczenia. Dotyczą m.in. gastronomii i zakładów fryzjerskich

Rząd znosi kolejne ograniczenia. Dotyczą m.in. gastronomii i zakładów fryzjerskich

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił III etap znoszenia ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa. Dotyczą one m.in. zakładów fryzjerskich i kosmetycznych oraz gastronomii.

Od 18 maja zaczną działać usługi fryzjerskie i kosmetyczne w sposób zapewniający bezpieczeństwo świadczącym usługi klientom. Ta sama data dotyczy działalności restauracji, kawiarni i barów. W tym przypadku muszą być jednak zachowane pewne obostrzenia takie jak:

– odległość 2 metrów między stolikami

– limit 4 metrów kwadratowych na 1 osobę

– dezynfekcja stolików oraz dodatkowe wytyczne sanitarne

– Częściowo otwieramy również lokale gastronomiczne, restauracje, bary, kawiarnie, ale też z utrzymaniem tego reżimu. Zachęcamy do otwierania ogródków tam, gdzie się da – podkreślał na konferencji Mateusz Morawiecki.

Od 18 maja zostanie również zwiększony limit pasażerów w środkach transportu publicznego przy jednoczesnym zachowaniu środków ograniczających rozprzestrzenianie się Covid-19. Z kolei w miejscach kultu religijnego zostanie zmniejszony limit osób do 1 na 10 metrów kwadratowych. Stanie się to już od najbliższej niedzieli.

Zmiany czekają także branże sportową i rekreacyjną. Od poniedziałku na terenie stadionów i innych otwartych obiektów sportowych może trenować 14 osób + 2 trenerów. Zostaną także otwarte boiska piłkarskie, gdzie może grać maksymalnie 22 osoby + 4 trenerów. Rząd pozwali też na treningi w halach sportowych.

Za tydzień, od 25 maja czekają nas zmiany w edukacji. Możliwa będzie opieka i zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkołach podstawowych. Będą też możliwe konsultacje z nauczycielami w szkołach. Obejmą one przedmioty zdawane na egzaminach maturalnych i egzaminach 8-klasistów.

 

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
Powiadom o