Rzecznik rządu potwierdza: na terenie powiatu hrubieszowskim doszło do eksplozji - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Rzecznik rządu potwierdza: na terenie powiatu hrubieszowskim doszło do eksplozji

Przeczytaj także

fot. KPRM

Na zwołanej wieczornej konferencji prasowej rzecznik rządu, Piotr Muller potwierdził, że na terenie powiatu hrubieszowskim doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli – Służby wyjaśniają okoliczności – mówił.

Przypomnijmy, że Agencja AP i inne zagraniczne media informują, że dwie rosyjskie rakiety spadły we wtorek w miejscowości Przewodów w woj. lubelskim. Zginęły dwie osoby. W związku z tym o godzinie 21.00 odbyło się posiedzenie rządu – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

– Na terenie powiatu hrubieszowskiego doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch polskich obywateli – poinformował we wtorek wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller po zakończeniu spotkania w BBN.

Na briefingu rzecznik rządu oświadczył, że wydany zostanie krótki komunikat, aby miał on wyraźny i ścisły, klarowny charakter, żeby nie dochodziło do przeinaczeń informacji. „Dzisiaj doszło na terenie powiatu hrubieszowskiego do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli Polski” – poinformował. „Na miejscu w tej chwili przebywają nasze służby, które wyjaśniają sytuację, która miała miejsce” – dodał.

Podwyższamy gotowość niektórych jednostek wojskowych i innych służb mundurowych – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller po naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

„W związku z zaistniałą sytuacją wdrożono procedury, które są przewidziane w takiej sytuacji, w tym m.in. przed chwilą zdecydowano o tym, aby podwyższyć gotowość niektórych jednostek bojowych, wojskowych na terenie Polski oraz zwiększyć gotowość bojową jednostek służb mundurowych na terenie naszego kraju” – powiedział rzecznik rządu.

„Jednocześnie przed chwilą również zdecydowaliśmy o tym, aby podjąć się weryfikacji, czy zachodzą przesłanki do tego, aby uruchomić procedury wynikające z art. 4 Paktu Północnoatlantyckiego” – powiedział Müller.

Artykuł 4 Traktatu Północnoatlantyckiego stanowi, że „strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć, zdaniem którejkolwiek z nich, zagrożone będą integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron”.

Przeczytaj także