Schabowy z kością, zasmażana kapusta i ziemniaczki. Wicemarszałek Renata Janik zaprosiła na obiad mieszkańców - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Schabowy z kością, zasmażana kapusta i ziemniaczki. Wicemarszałek Renata Janik zaprosiła na obiad mieszkańców

Przeczytaj także

Wicemarszałek Renata Janik zaprosiła komentatorów swojego profilu na opłacony przez nią obiad w kieleckiej restauracji. Punktem wyjścia do całego wydarzenia był Dzień Kotleta Schabowego, a więc nie zabrakło tego pysznego dania, podanego wraz z zasmażaną kapustą i ziemniaczkami.

Akcja zaczęła się od wpisu, który wicemarszałek województwa świętokrzyskiego udostępniła na Facebooku we wtorek 7 listopada, a więc w Dzień Kotleta Schabowego. – Wszystkich, którzy wrzucą dziś do 24:00 zdjęcie ze swoim ulubionym daniem, zapraszam w przyszłym tygodniu na schabowego. Co wy na takie wyzwanie? – przekazała Renata Janik. Osoby, które wypełniły zadanie, otrzymały później wiadomość, że obiad odbędzie się w środę 15 listopada o godzinie 17 w kieleckiej restauracji Antresola. Wicemarszałek poinformowała przy tym, że za każdy posiłek zapłaci ona sama.

Do restauracji przybyło około 30 osób.  – Był schabowy z kością, zasmażana kapustka i ziemniaczki. A ponieważ przez żołądek do serca, więc mam nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas. Dziękuję za Waszą obecność. Żeby z naszego spotkania wynikło coś dobrego, zapraszam do włączenia się w nietypowe Mikołajki, gdzie zamiast kupować sobie wzajemnie prezenty, wesprzemy potrzebujące zwierzaczki ze schroniska w Dyminach. Szczegóły wkrótce – podsumowała na Facebooku Renata Janik.

Fot. Renata Janik wicemarszałek województwa świętokrzyskiego/Facebook

Przeczytaj także