Skosztuj japońskich przysmaków! Na Barwinku powstał Sushi World - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Skosztuj japońskich przysmaków! Na Barwinku powstał Sushi World

Od niedawna na kieleckim Barwinku znajduje się lokal, gdzie można zamówić pyszne orientalne potrawy. Atrakcją Sushi World są także świeże sosy, wyrabiane według tajnego przepisu.

Sushi World istnieje już w Polsce od kilku lat, a teraz zawędrowało do Kielc. Lokal specjalizuje się w japońskiej kuchni i udanie wyróżnia się na tle podobnych miejsc. Duża w tym zasługa przemyślanego menu, które zawiera smakowite niespodzianki.

– Podstawą jest sushi. Natomiast wyróżniamy się rolkami z pieczonym mięsem, kurczakiem i wołowiną. Na początku klienci podchodzili do tego dość sceptycznie, ale teraz bardzo chętnie zamawiają to danie. Bardzo smaczne, z dodatkiem świeżych sosów… to jest tajemnica rolek – mówi właściciel lokalu, Wojciech Łukawski.

W menu można też znaleźć różne dodatki, takie jak pierożki Gyoza, czy też glony wakame. Niedługo w ofercie pojawi się także zupa ramen. Sam sos jest zaś przygotowywany według tajnej receptury, dostępnej wyłącznie dla kilku osób z całej marki Sushi World. 

– Składniki sosów znam ja, jako właściciel i tylko jedna osoba z personelu. Tak samo funkcjonuje to we wszystkich lokalach franczyzowych. Receptury zostały stworzone przez właściciela, ten zaś bardzo ich pilnuje. Oczywiście jeśli ktoś ma dobry smak i się na tym zna, to na pewno odgadnie składniki. Natomiast proporcje są tajemnicą – dodaje Wojciech Łukawski.

Warto zaznaczyć, że lokal zajmuje się przede wszystkim sprzedażą na wynos. W tej chwili Sushi World funkcjonuje wyłącznie na terenie miasta, choć zasięg działalności z pewnością powiększy się w późniejszym czasie. Jeśli jednak ktoś zechce zjeść na miejscu, to otrzymuje taką możliwość. – Są dwa stoliczki, sześć hokerów. Można jak najbardziej zjeść na miejscu. Ale w związku z tym że jesteśmy nastawieni na dowóz i sprzedaż na wynos, to nie możemy serwować na zastawie. Jeżeli klient chce zjeść z naszego opakowania, to oczywiście może to zrobić, nie ma z tym żadnego problemu – twierdzi właściciel lokalu.

Przeczytaj także