Śmierć w powiecie. Kolejne zderzenie motocykla z samochodem - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Śmierć w powiecie. Kolejne zderzenie motocykla z samochodem

Przeczytaj także

Fot. KM PSP w Kielcach

Wypadek z udziałem samochodu osobowego i motocykla w miejscowości Bolmin. Pomimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować życia kobiety, która jako pasażer podróżowała motocyklem. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 1 kwietnia około godziny 14. – Jak wynika z pierwszych i bardzo wstępnych ustaleń policjantów, 47 – letni kierowca motocykla marki honda, wykonując manewr wyprzedzania, uderzył w pojazd osobowy marki lancia, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Motocyklem, oprócz kierowcy, podróżowała również 46 – latka. Niestety pomimo podjętej reanimacji, jej życia nie udało się uratować – informuje mł. asp. Małgorzata Perkowska – Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Na miejsce został zadysponowany także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym do szpitala został przetransportowany kierowca motocykla. 60 – latka kierująca osobową dacią w chwili zdarzenia była trzeźwa. – Na miejscu pracują policjanci. Ustalamy szczegółowe okoliczności i przebieg tego zdarzenia – dodaje oficer prasowy.

St. ogn. Beata Gizowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, uzupełnia, że samochodem podróżowały 2 osoby i żadna z nich nie wymagała pomocy medycznej. – Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Działania polegały na zabezpieczeniu i osłonięciu miejsca zdarzenia, pomocy ZRM przy czynnościach medycznych i odłączenia zasilania z akumulatora w jednośladzie – dodała st. ogn. Beata Gizowska.

Przeczytaj także