Sprawdzają trzeźwość i wykonują testy na obecność narkotyków. Policja kontroluje kierowców MPK - wKielcach.info

Sprawdzają trzeźwość i wykonują testy na obecność narkotyków. Policja kontroluje kierowców MPK

Kielecka policja prowadzi wyrywkowe badania trzeźwości kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.  – Jesteśmy  otwarci na pełną współpracę  z  policją – mówi Elżbieta Śreniawska, prezes MPK. 

Kontrole kierowców MPK rozpoczęły się kilka dni temu. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wyjaśnia, że wykonywane są zarówno kontrole trzeźwości jak i badania na obecność narkotyków.  – Jak dotąd  kontrole nie potwierdziły żadnych nieprawidłowości  – powiedział w czwartek Karol Macek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

– Żeby nie zakłócać rozkładu jazdy podjeżdżamy na końcowe przystanki i sprawdzamy stan kierowców nie budzi naszych zastrzeżeń. Staramy się to robić w miarę sprawnie żeby nie powodować żadnych opóźnień. Wykonujemy testy trzeźwości, mamy też narkotestery i w uzasadnionych przypadkach też z tego korzystamy –  Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Jesteśmy otwarci na pełną współpracę  z policją 

 – Nie mamy nic do ukrycia. Jestem pewna, że nasi kierowcy są „czyści” i trzeźwi. Nie mamy żadnych zahamowań, żeby robić kontrole również na trasach. Sami to czynimy, sami mamy swoje procedury dzięki czemu od przeszło 10 lat  nie mieliśmy żadnych takich przypadków, z których musielibyśmy się dzisiaj tłumaczyć  – powiedziała Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji

 Dodała, że od trzech lat kierowcy MPK są poddawani wyrywkowym testom na obecność narkotyków.

– Od trzech lat wyrywkowo prowadziliśmy testy na obecność narkotyków, ponieważ mieliśmy podejrzenie, na szczęście okazało się ono bezpodstawne. Nie mniej jednak, wiemy, że taki problem może się pojawić, a pracownicy wiedzą, że jeden i drugi test możemy wykonać nie tylko na bazie, ale także w trasie  – dodała.

W Miejskich Przedsiębiorstwie w Kielcach zatrudnionych jest ponad 400 kierowców.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sara
20 dni temu

No i bardzo dobrze