Starosta PiS ze Świętokrzyskiego zaszczepił się przeciwko Covid-19. Wyleciał z partii - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Starosta PiS ze Świętokrzyskiego zaszczepił się przeciwko Covid-19. Wyleciał z partii

Tomasz Staniek, Starosta Opatowski został usunięty ze struktur Prawa i Sprawiedliwości. Stało się to po tym, gdy na Facebooku pochwalił się, że zaszczepił się przeciwko Covid-19.

Starosta wstawił zdjęcie informując, że 31 grudnia przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi.

– W ostatni dzień roku 2020 przyjęliśmy szczepionki wraz z członkiem zarządu Andrzejem Gajkiem. Czujemy się wyśmienicie, a najważniejsze, że zabezpieczamy naszych najbliższych. Za 3 tygodnie kolejna dawka. Zachęcamy do takich samych decyzji – napisał na swoim profilu na Facebooku starosta.

Kilka godzin później usunął wpis.

W sobotę uchwałą Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości został usunięty z partii. O tym fakcie poinformował na Twitterze, Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS.

Zasady obowiązują wszystkich – podkreślił Sobolewski we wpisie.

Do sprawy odniósł się także Joachim Brudziński, poseł do Parlamentu Europejskiego.

– Żeby była sprawa jasna, jeżeli ktoś z obozu obecnej władzy w sposób nieetyczny, wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko,z naruszeniem procedur i kolejki zaszcepił się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka, powinien wylecieć ze stanowiska na zbity pysk – napisał na Twitterze.